Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2020
05.09.2019
429
0

В Україні державна мова під захистом Уповноваженого

В Україні державна мова під захистом Уповноваженого
За результатом відкритого конкурсу обрано кандидатуру політика і науковця Тараса Креміня.

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у середу, 4 вересня, відбувся відкритий конкурс з добору кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови для подання її на затвердження урядом. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 "За результатами відкритого конкурсу комісія більшістю голосів рекомендувала мені, як Уповноваженому, для подання Кабінету Міністрів України кандидатуру Креміня Тараса Дмитровича", - повідомила вона.

Тарас Дмитрович Кремінь – український політик і науковець. За фахом - вчитель української мови та літератури, англійської мови і зарубіжної літератури. Навчався в аспірантурі й докторантурі. Кандидат філологічних наук, доцент.

 Обирався депутатом Миколаївської обласної ради, яку очолив 2014 року. Народний депутат України VIII скликання. Очолював підкомітет з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення АТО та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 Крім того, як зауважує Денісова, Кремінь є співавтором законів “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, а також ”Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

 Свою мету на посаді Уповноваженого із захисту державної мови вбачає в реалізації державної політики, спрямованої на захист української мови, її всебічний розвиток як в Україні, так і за її межами, додала омбудсмен.

 Нагадаємо, посада мовного омбудсмена передбачена Законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухваленим 25 квітня.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину