Pik
Сьогодні, 24 Вересня 2020
12.08.2020
416
0

В поліції Херсонщини з'явився новий структурний підрозділ

В поліції Херсонщини з
1 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Цей Закон  передбачив зміни до ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України та ввів поняття «дізнавач». На виконання Закону в структурі обласного главку створено відділ та в районних підрозділах поліції сектори дізнання, до складу яких увійшли понад 100 дізнавачів.
 
Служба дізнання поліції Херсонщини розпочала свою роботу з 1 липня та вже має деякі напрацювання. Так, протягом першого місяця роботи дізнавачі направили до суду 160 обвинувальних актів за вчинення кримінальних проступків, тобто у такої ж кількості громадян відновлено порушені права.
 
Як розповів начальник новоствореного відділу Віталій Рябикін, дізнавач – це службова особа підрозділу дізнання органу Національної поліції, яка в межах компетенції, передбаченої КПК України, уповноважена здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків. Відповідно до ст. 12 Кримінального кодексу України кримінальним проступком є діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.
 
Діяльність новостворених підрозділів дізнання направлена на забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних проступків і подальшого розгляду правопорушення у спрощеному судовому режимі. А саме – суд у п'ятиденний строк розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку у спрощеному провадженні та ухвалює вирок, що дозволяє відновити порушені права громадян набагато швидше.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину