Pik
Сьогодні, 21 Червеня 2018
10.11.2017
129
0

Скандальне рішення вже обговорюють у соцмережі - аргументи

В облраді планують землю бібліотеки на березі Дніпра віддати…під церкву

Погодити будівництво православного Храму Святого Георгія Побєдоносця на земельній ділянці, що перебуває в постійному користуванні комунального закладу обласної ради Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гончара – такий проект рішення опублікований на сайті обласної ради, передає ПІК.

Як відзначається у проекті, враховані висновки та рекомендації постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності від 06 листопада 2017 року № 681 «Про звернення Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області щодо надання погодження на виділення земельної ділянки в районі обласної бібліотеки ім. О. Гончара під будівництво православного Храму Святого Георгія Побєдоносця».

Під постом журналіста Тараса Бузака у Фейсбук ця тема активно обговорюється.

«Мене цікавить питання що це за православна церква?», - пише у пості Тарас Бузак.

Андрей Мацюк відзначив: « Якщо "ветерани силових" то московитський піп буде як завжди. Іншого там не дано».

Депутат облради Йосипенко Ігор відзначив: «На нашій комісії (з питань земельних  відносин та екології – ред.) це питання ми не розглядали. Спілкувався з колегами, бо воно було на президії, однозначно дали зрозуміти: а яка сьогодні ще може будуватися…».

Ігор Семеніхін пояснює: «Хочу внести ясність, як представник Української православної церкви Київського патріархату, голова відділу військового духовенства. Ця земля проситься для московського патріархату російської церкви».

«Я особисто проти», - написав депутат облради Олександр Синенко.

Анжела Литвиненко пише:  «Берег Дніпра має залишатися берегом ріки, а не перетворюватися в іконостас! достатньо місць для молитов! все, що занадто, то вже не здраво».

Володимир Молчанов уточнює: «Чаша басейну знаходиться в 100-метровій (а оскільки градус крутизни схилу перевищує три градуси, то всі 200) водозахисній зоні і не підлягає виділенню. Ветерани правоохоронних органів мають собі вже церкву УПЦ МП біля облуправління МВС, в парку, де власне теж не мали права будувати». Він також відзначив: «Залишилось хіба що отримати коментар від самого автора проекту рішення Ігоря Дроговоза».

Читайте також: В облраді говорили про войнушки, рейдерів та довіру

Тарас Бузак підозрює, що будівництво церкви може бути лише приводом. «Я думаю, тут питання не в церкві. Пам’ятаєте, як радикали  розповідали нам про те, що біля басейна можна класне місце для відпочинку зробити. Про інвестора плели. Так от, думаю, що саме для цього все і замутили».

Читайте також: Ветерани та архітектори проти басейну біля парку Слави

Андрій Дмитрієв пише, що згідно закону, «обласна рада (як і будь-який інший суб'єкт) не має права розпоряджатися землями даними їй в постійне користування з метою не передбачених чинним договором, а тим більше виділяти цю землю комусь! Це земля жителів Херсона! І виділення може йти тільки через сесію міської ради! Єдиний варіант, який буде в законному полі, це будівництво об'єкта самою бібліотекою за бюджетний кошт. В іншому випадку бібліотека повинна відмовитися від частини землі і вона повинна потрапити в землі запасу Херсонської громади. Плюс повинна відбутися зміна цільового призначення ділянки». 

 

23316505_10209658910939619_2126008873918226204_n

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
663
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
723
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину