Pik
Сьогодні, 23 Вересня 2020
25.10.2019
490
0

В облдержадміністрації підбили підсумки візиту міністерки Оксани Коляди на Херсонщину

В облдержадміністрації підбили підсумки візиту міністерки Оксани Коляди на Херсонщину

Результати візиту на Херсонщину міністерки у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди підсумували під час робочої наради в облдержадміністрації. Шляхи вирішення проблемних питань шукали її учасники: забезпечення житлом, медичними послугами та соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО/ООС, а також облаштування КПВВ на тимчасовій адмінмежі між Херсонською областю та АР Крим.

Очільник області Юрій Гусєв запропонував сектору МТОТ у Херсонській області спільно з командою ОДА розробити перелік пропозицій щодо забезпечення житлом в розрізі кожної ОТГ, які мають бути представлені під час селекторної наради у перший понеділок листопада.

У свою чергу, Оксана Коляда доручила доповнити відповідний перелік інформацією стосовно потреб громад у конкретних спеціалістах.

Щодо забезпечення житлом ветеранів війни та сімей загиблих доповів директор Департаменту соціального захисту ОДА Геннадій Причина. За його словами,  в черзі на отримання житла в області перебуває 284 учасники бойових дій. З приводу цього міністерка зазначила: «Ми зараз відпрацьовуємо окрему державну програму. Вона буде передбачати пільгове кредитування, іпотеку і співфінансування».

Також Геннадій Причина поінформував, що херсонські учасники АТО/ООС користуються призначеними пільгами: «У межах наявного фінансування Департамент забезпечує їх санаторно-курортним лікуванням, професійною та соціальною адаптацією, відпочинком та оздоровленням. Сім’ї загиблих, у свою чергу, отримують одноразову грошову допомогу з обласного бюджету. Особи з числа внутрішньо переміщених, які мають відповідне право, отримують щомісячну адресну грошову допомогу на відшкодування послуг ЖКГ».

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева поінформувала присутніх на нараді стосовно медичного забезпечення. За її словами, допомога пільговим категоріям громадян надається усією обласною мережею закладів охорони здоров’я.

«Ми створили обласну лікарню відновного лікування. На її базі відкритий центр реабілітації і військовослужбовців, демобілізованих з АТО, і ми маємо можливість надавати реабілітацію іншим категоріям. Забезпечено медичне лікування: стаціонарне (цілодобове і денне) та амбулаторне. Внутрішньо переміщені особи мають право на медичну допомогу на рівні з мешканцями Херсонщини. Ця категорія отримує первинну допомогу відповідно до укладених декларацій, екстрену – відповідно до виклику. Забезпечення медикаментами відбувається за урядовою програмою «Доступні ліки», за рецептами або безкоштовно, відповідно до категорії», – зазначила Ліна Бондарева.

Крім того, голова облдержадміністрації Юрій Гусєв повідомив присутнім про можливість створення на території Херсонщини так званого ветеранського простору. За його словами, підтримка профільного міністерства є, і це питання мають відпрацювати заступники.

У свою чергу, Оксана Коляда запевнила учасників наради у тому, що в її особі посадовці мають партнера при вирішенні питань на рівні уряду, а також зауважила: «Найближчим часом ми створимо на Херсонщині ветеранський простір. У нас є концепція, напрацювання і домовленості з донорами. Вирішимо всі технічні моменти і якнайшвидше стартуємо з цим проектом. Я обіцяю, що мої приїзди будуть періодичними. Адже тільки під час спілкування на місцях можна зрозуміти, куди рухатися далі».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину