Pik
Сьогодні, 18 Февраля 2020
18.09.2018
852
0

У Департаменті ОДА кажуть, що проводять в обласній лікарні службове розслідування

У Департаменті ОДА кажуть, що проводять в обласній лікарні службове розслідування

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба розповів про те, що в обласній клінічній лікарні мертвонароджених дітей утилізували разом з післяопераційними відходами.

Про це Микола Кулеба повідомив сьогодні  у себе на сторінці у Фесбук, передає ПІК.

«Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов'язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з'ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров'я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!», - йдеться у повідомленні.

«В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо!

Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи.

Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється?», - написав Кулеба.

ПІК звернувся за коментарем до  Директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Віктора Короленка - чи є реакція обласної влади на те, що відбувалося в обласній лікарні.

"Ця історія була ще місяць тому, зараз вона з'явилась в інтернеті.  Дам коментар, коли буде вже проведене службове розслідування. Службове розслідування вже проводиться департаментом третій тиждень - відразу після того, як він (Кулеба - ред.) був у Херсоні, Андрій Гордєєв (голова ОДА) дав завдання і ми розпочали роботу. Ми переривалися на той час, коли я був у Каланчаку і Чаплинці (там проводились обстеження дітей у населених пунктах, що розташовані у зоні поблизу кримського "Титану" - ред.). З понеділка вже збираємося і будемо готувати заключний акт", - каже Короленко. 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину