Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2019
09.04.2019
414
0

В Херсоні у 2018 році від СНІДу померло 19 хворих

В Херсоні у 2018 році від СНІДу померло 19 хворих

3 квітня в Департаменті охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулося перше в 2019 році засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, повідомляється на сайті Департаменту.

Результати виконання програми в області представила головний лікар Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Риженко.

У Бериславському районі та в Херсоні основні статистичні показники по ВІЛ/СНІДу за 2018 рік були нижчими за обласні. Винятком для Бериславського району став показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію - 55, по області – 48,2. У Херсоні вищою за обласний показник є смертність від хвороб, зумовлених ВІЛ – 5,8, по області – 5,5. Протягом 2018 року в Херсоні від СНІДу померло 19 хворих, в Бериславському районі – 1. Антиретровірусну терапію в Херсоні на 16,6% отримують більше пацієнтів ніж в Бериславському районі. У Бериславському районі у 2018 році 4 дитини, які народжені ВІЛ-інфікованими матерями, не отримували безкоштовні дитячі молочні суміші.

За словами Наталії Риженко, за час дії програми з ВІЛ/СНІД (2015-2018 роки) по 9 індикаторам досягнуто цільових значень, не вдалося виконати повністю наступні індикатори: кількість ВІЛ-інфікованих, охоплених послугами з догляду та підтримки; кількість загальноосвітніх навчальних закладів, які мають підготовлених вчителів і протягом останнього навчального року забезпечили навчання учнів за програмами розвитку життєвих навичок щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ; частота передачі ВІЛ від матері до дитини; кількість ВІЛ-інфікованих, взятих під медичний нагляд на останніх стадія розвитку ВІЛ-інфекції. Причини цього криються в складнощах роботи з асоціальними сім’ями, що не хочуть приймати АРТ і мігрують по області, ховаючись від державних служб і банків, недостатнє тестування на ВІЛ, в першу чергу уразливі на ВІЛ групи населення, з метою виявлення раннього інфікування ВІЛ.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину