Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2020
10.02.2019
713
0

В Асканії-Новій зацвіли першоцвіти (відео)

В Асканії-Новій зацвіли першоцвіти (відео)

В дендропарку "Асканія-Нова" зацвіли підсніжники. В заповіднику побували кореспонденти Суспільного, передає ПІК.

Вздовж екскурсійного маршруту в дендропарку в "Асканії-Новій" зацвіли першоцвіти – підсніжник білосніжний і складчастий. Підсніжник білосніжний - найпоширеніший на території України, а першим розквітає підсніжник складчастий, – розказує наукова співробітниця дендропарку.

В природі ареал підсніжника складчастого - це гірський Крим. Називається складчастим тому, що листочки мають характерні складочки, вони помітні і з одного боку, і з іншого.

В природі, розповідає Інна Михайлецька, зустрічається 20 видів підсніжників. На території Асканійського парку вирощують три з них.

"Ця рослина у нас вирощується цілеспрямовано з 1970-х років минулого століття, коли в нашому дендрологічному парку утворилася така окрема ділянка декоративно-квітникових рослин. У нас в парку є три види, два з них – українські. В природі "Асканії-Нової" їх немає, вони інтродуковані, тобто вирощуються в культурі", - говорить Інна Михайлецька, наукова співробітниця лабораторії дендропарку "Асканія-Нова".

Зазвичай, розповідає Інна Михайлецька, першоцвіти з’являються на початку березня, та те, що цьогоріч підсніжники пробилися у лютому, не вважає за аномалію.

"Цей рік у нас не аномальний. Бували такі роки, коли вони зацвітали, хоча б в минулому році вони зацвітали в грудні. Така ж ситуація була і років десять тому. А найпізніше вони починали квітувати наприкінці березня", - говорить Інна Михайлецька.

Зараз на території дендропарку квітів небагато, зі зниженням температури підсніжники призупинили ріст, пояснює Інна Михайлецька. Цвістимуть вони десь місяць.

Читайте також: Арабатська Стрілка: зацвів пізньоцвіт ангарський (фото). 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину