Pik
Сьогодні, 06 Червеня 2020
20.02.2019
763
0

Університету присвоїли ім’я Героя України

Університету присвоїли ім’я Героя України

Враховуючи клопотання керівництва та трудового колективу вузу, Таврійському державному агротехнологічному університету (колишній Мелітопольського інституту механізації і електрифікації сільського господарства) присвоєне ім’я нашого видатного земляка, двічі Героя Соціалістичної Праці, Героя України, колишнього голови ПОК «Зоря» Білозерського району Дмитра Моторного, повідомляє сайт "Новий день".

У 1957—1959 роках Дмитро Костянтинович був студентом спеціального факультету Мелітопольського інституту механізації і електрифікації сільського господарства (так тоді називався вуз). Звідси, власне, почалося сходження прославленого аграрія до вершин всеукраїнської слави.

«Ми задоволені тим, що Міністерство освіти і науки врахувало наше клопотання і видало відповідний наказ, — говорить ректор ТДАУ, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, заслужений працівник освіти України Володимир Кюрчев. — Дмитро Костянтинович — найзнаменитіший випускник  нашого закладу освіти, наша гордість, наша слава, людина-легенда, патріарх української ниви, хлібороб із мудрим серцем. Дмитро Костянтинович був членом Наглядової ради університету, почесним професором вузу, зрештою, добрим другом і порадником. Жодна з важливих подій університету не обходилася без Дмитра Костянтиновича. Коли йдуть з життя такі люди, їхні справи та пам’ять про них повинні жити. І вона житиме! Орієнтовно наприкінці квітня в університеті в урочистій обстановці буде відкрито бюст легендарного Хлібороба».

Її призначатимуть студентам старших курсів механіко-технологічного факультету спеціальності «Агроінженерія» за високі показники у навчанні та науково-технічній творчості. Розмір винагороди становить 2500 грн.  Кошти на стипендію виділятимуться з благодійного фонду «Таврія», засновником якого є університетська профспілкова організація.

Першим стипендіатом ім. Дмитра Моторного став студент 4-го курсу Олександр Тисленко, котрий вступив до університету після закінчення Ногайського коледжу — структурного підрозділу вузу. Цього року він отримує освітній ступінь бакалавра, захищатиме дипломний проект на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК», а потім планує вступити до магістратури. Кандидатура саме цього стипендіата обрана невипадково, сказав Сергій Кюрчев. Олександр не лише відмінно навчається, а й бере активну участь у студентських конференціях, суспільному житті факультету, став фіналістом Всеукраїнського освітнього проекту «Агро-2019», за що був нагороджений почесною грамотою.

Василь ПІДДУБНЯК

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину