Pik
Сьогодні, 14 Октября 2019
27.09.2019
354
0

Унікальне "рожеве" озеро на Херсонщні неочікувано змінило колір

Унікальне "рожеве" озеро на Херсонщні неочікувано змінило колір

Лемурійське озеро на півдні Херсонщини має незвичайне рожеве забарвлення, про це повідомляє УНІАН,- передає ПІК.

Своїм яскравим кольором воно приваблює туристів зі всього світу. Останнім часом озеро втратило свій рожевий колір і стало блідим. Однак таке явище є тимчасовим.

"Менш яскравим воно стало через погодні умови, зокрема, через спад спеки і дощів. Це відбувається час від часу, але ніякої загрози зникнення для озера немає", - пояснив глава Чаплинської райдержадміністрації Олександр Бурейко.

Місцеві жителі розповідають, що впродовж року озеро змінює свій колір - від ледь рожевого до насиченого фіолетового. У спеку вода в озері яскраво-рожева через цвітіння дуналіелли. Ці водорості не лише фарбують водойму, а й виробляють цінні для людського організму каротиноїди - так звані вітаміни молодості. Озеро цінне і своєю унікальною рожевою ропою. Через дуже високу концентрацію солі (350 г солі на літр води), його називають українським Мертвим морем (в якому, до речі, солі - 300 г/л).

Вчені вважають Рожеве озеро залишками стародавнього Лемурійського моря.

Місцеві ж жителі мають свою версію: наприкінці 60-х рр. XX століття недалеко від села зазнав аварії радянський бомбардувальник з боєкомплектом. Від потужного вибуху утворилася воронка діаметром більше 40 м. За кілька років западина поступово заповнилася солоною водою озера Сиваш, яка під впливом сонця і вітрів випаровувалася, поки її залишок не перетворився на ропу. Ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами. За твердженнями медиків, тут можна оздоровитися не гірше, ніж на Мертвому морі.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину