Pik
Сьогодні, 28 Січня 2021
22.06.2019
2144
0

Унікальна Олешківська пустеля на Херсонщині серед літа вкрилася делікатесними грибами

Унікальна Олешківська пустеля на Херсонщині серед літа вкрилася делікатесними грибами

Несподіваний, але дуже щедрий подарунок зробила людям і звірятам Олешківська пустеля. Після серії рясних дощів на початку літа піщані дюни, засаджені рукотворними сосновими лісами, зненацька вкрилися суцільним килимом відбірних білих грибів, повідомляє Голос України.

Зрідка вони там з’являлися й минулими роками, але далеко не в такій кількості. Скажімо, у зеленому масиві між селами Раденськ і Костогризове Олешківського району компанія херсонців за якихось п’ять годин набрала майже три відра лісових делікатесів. Окрім білих, часом трапляються маслюки, зрідка — навіть трюфелі, що їх так цінують гурмани.

Утім, гриби можна й не збирати самотужки. Місцеві жителі потягли на придорожні ринки центнери лісових делікатесів у свіжому, засоленому та маринованому вигляді (звісно, такий ґешефт нелегальний, але комерсантів це не обходить). Щоправда, й ціна білих доходить до 150 гривень за кілограм, бо їх збирання в сорокаградусну спеку — справа нелегка. Кожному грибочку вклонися, потім додому довези та від піску відмий — часу й зусиль це забирає багатенько, пояснюють торговці.

Утім, охоронці природи закликають любителів тихого полювання не надто захоплюватися — вчасно зупинитися і поділитися бодай дещицею від щедрот пустелі з братами нашими меншими. «Не треба підгрібати все під себе — лишайте старі гриби на місці, — радить головний лісничий Олешківського лісгоспу Марія Глод. — Адже ними охоче ласують білки, зайці та їжаки. Крім того, вони виділяють спори, якими розмножуються. Помірні запити людей сьогодні — запорука грибних урожаїв у наступні роки».

Не треба забувати й про те, що нині триває пожежонебезпечний період. Відтак і відвідування лісів (зокрема рукотворних насаджень Олешківської пустелі) на Херсонщині обмежено.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину