Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
15.03.2019
635
0

Українське МЗС ігнорує родини Бранців Кремля?

Українське МЗС ігнорує родини Бранців Кремля?

Родина херсонця Олександра Шумкова, якого у РФ за політичною статтею засудили до чотирьох років позбавлення волі, більше місяця чекає на відповідь від українського МЗС щодо оскарження незаконного рішення російського суду у Європейському суді.

Про це під час прес-конференції у медіа-центрі "ІРС-Херсон" 14 березня розповіла тітка Олександра Людмила Шумкова, передає ПІК.

«Залишилось 4 місяці на оскарження незаконного рішення суду РФ у Європейському суді. Ми звернулися до МЗС з проханням оплатити адвоката, але більше місяця жодної відповіді немає», – розповідає Людмила Шумкова.

Вона зазначає, що за роки утримання Олександра у СІЗО РФ, а він перебуває там із 2017 року, матеріальний ресурс родини виснажився – вони просто не мають чим оплатити роботу адвоката, навіть щоб він просто відвідав Олександра, дізнався про стан його здоров’я.

«В якому він наразі стані, яке у нього здоров’я, чи є кошти на рахунку – теж невідомо. Ні консул його за цей період часу (після винесення вироку – ред.) не відвідав, і адвокат до нього не може поїхати, тому що у нас вже просто вичерпався той матеріальний ресурс, який був задіяний за весь цей період часу, оскільки допомоги від держави нам не було, тільки наприкінці 2018 року ми отримали у Міністерстві окупованих територій допомогу для осіб, які позбавлені волі на окупованій території або на території Російської Федерації, але ці всі гроші було сплачено адвокату за його роботу», – зазначає Людмила Шумкова.

Після винесення вироку, рідні Олександра тривалий час не знали, де він перебуває. Його мали етапувати до місця відбуття покарання, однак нещодавно стало відомо, що він досі перебуває у СІЗО Брянської області. ФСІН РФ повідомило про це Українське консульств, а вони, в свою чергу, повідомили родину Олександра. До цього мати Олександра телефонувала у СІЗО, однак їй відмовляли надати будь-яку інформацію. А направити до СІЗО адвоката у родини вже просто не було грошей.

«У РФ дуже важко знайти адвоката, який би займався справою політичних в’язнів, оскільки там на цих адвокатів здійснюється шалений тиск, так само може переслідувати ФСБ, тому за ці справи беруться дуже мало адвокатів і, звісно, гонорари у них дуже високі», – зазначає Людмила Шумкова.

Читайте також:

Родина засудженого у РФ херсонця потребує допомоги.

В РФ суд оголосив вирок херсонцю Олександру Шумкову.

Українська влада не відреагувала на вирок у справі бранця Кремля Шумкова.

Брянський суд залишив вирок бранцю Кремля Шумкову без змін.

Апеляція у справі засудженого в РФ херсонця: політичний мотив та свідки – поплічники Януковича.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину