Pik
Сьогодні, 25 Березня 2019
24.06.2018
561
0

Україна експортує лише 5% обсягу черешні, який вирощує - фахівець

Україна експортує лише 5% обсягу черешні, який вирощує - фахівець

Україна, будучи одним із головних світових виробників черешні, наразі експортує лише 5% від отримуваного в країні врожаю цієї культури.

Про це поінформувала в Херсоні у виступі на семінарі для бізнесменів регіону "Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?" менеджер проекту Міжнародний торговий центр Олена Коломойцева, повідомляє ПІК.

"Останнім часом йде багато розмов по експорту черешні. За статистикою, Україна є чи то другою, чи то третьою країною у плані виробництва черешні. Але якщо ми візьмемо торгову статистику по експорту, то ми експортуємо не більше 5% всього цього обсягу", - розповіла Коломойцева.

За її словами, такий низький показник експорту черешні не пов'язаний з відсутністю попиту на дану культуру на зовнішньому ринку. "Те, що виробляємо, найчастіше не відповідає тій якості, яку вимагає зовнішній покупець", - наголосила фахівець.

Разом з тим, вона зазначила, що в питанні виробництва черешні Україна має наразі й позитивні напрацювання. "Радує те, що є певні успіхи. На наших місцевих ринках можна побачити черешню, яка дуже-дуже велика, яка може лежати кілька днів. Ми не говоримо про смакові якості, звичайно, бо тут можна сперечатися. Але, тим не менше, ми в цьому напрямку розвиваємося", сказала Коломойцева.

Як повідомляє agro-business.com.ua, українські виробники зазнають серйозних труднощів з реалізацією черешні. На даний момент пропозиція ягоди на ринку надлишкова, оскільки хороший урожай черешні спостерігається як в комерційному секторі, так і в господарствах населення.

При цьому, попит на зазначену продукцію як всередині країни, так і на експорт не дозволяє продавцям розвантажити ринок. Експортери все частіше заявляють про проблеми з придбанням необхідних обсягів продукції відповідної якості, при цьому фактично єдиним зовнішнім ринком збуту виступає Білорусь.

Нагадаємо, що на Херсонщині у червні технічна місія з КНР проінспектувала виробництво черешні. Зокрема, китайські експерти оглянули черешневі сади СТОВ «Енограй». Також ПІК повідомляв, що  технічна місія планувала моніторинг у Генічеському районі.

Нагадаємо, у Херсоні наприкінці червня 2017 року черешня на ринках міста коштувала від 10 гривень, у кінці червня 2018 року - від 12 гривень.

Читайте також: На Херсонщині споруджують сховище-холодильник для кісточкових 

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину