Pik
Сьогодні, 16 Вересня 2019
28.07.2016
134
0

У віддалених селах Херсонщини цікавляться питанням об’єднання громад

У віддалених селах Херсонщини цікавляться питанням об’єднання громад

У віддалених степових селах Херсонщини, які територіально розкидані одне від одного на великі відстані і мають порівняно невелику щільність населення, одночасно цікавляться питаннями об'єднання територіальних громад і відверто непокояться за власну подальшу долю.

Тож з роз'ясненнями «Децентралізаційний марафон» завітав до Великоолександрівського району, повідомляється на сторінці в Фейсбук марафону. 

Консультанти детально розповіли про перспективи об'єднання територіальних громад на теренах району в різних конфігураціях. Тут передбачено створення двох ОТГ - Великоолександрівської та Борозенської.

Втім і деякі інші громади, котрі вважають себе самодостатніми, придивляються, як би навколо згуртувати сусідів, обраховуючи спроможність та можливості. І хоч рішучих кроків у цьому напрямку небагато наважується робити, однак запитаннями лідери громад засипали.

Зустріч з великою аудиторією в залі районної ради тривала кілька годин, упродовж яких регіональні консультанти АМУ надавали фахові обґрунтування варіантів об'єднання, розповідали про розширення повноважень, необхідність покращення надання соціальних та адміністративних послуг населенню, детально зупинилися на доходах об'єднаних громад.

Сільських голів лякає можливе безробіття - їхнє та очолюваного ними адмінапарату, непокоїть, що, ставши після створення ОТГ і проведення виборів старостами, вони нібито будуть «безпорадними завгоспами» без ресурсів за кілька десятків кілометрів від адмінцентру. А ще непокояться, чи вистачатиме коштів на утримання інфраструктури, насамперед освітніх закладів та сільської медицини в ОТГ. На всі запитання вони отримали вичерпні відповіді консультантів.

Після завершення зустрічі сільські голови та представники депутатських корпусів не поспішали розходитися. Консультанти ознайомилися з поточним станом справ щодо готовності об'єднуватися від представників Борозенської громади, де процес створення ОТГ у рамках перспективного плану, який донедавна вважався запущеним і пропозиція борозенців знайшла схвалення в сусідніх Новокубанській та Чарівнянській громадах, наразі застопорився.

Через те, що сусіди несподівано на півдорозі, коли всі процедури були виконані, документи підготовлені, рішення узгоджені, раптом призупинили їх. Непередбачені корективи в здавалося б вирішену справу з об'єднанням внесла сільський голова Чкалового Валентина Кумпете, «перетягуючи» дві зазначені сільські ради в своє імпровізоване «об'єднання». Такий «експромт» коштував втраченого часу та зіпсованих стосунків, але таким демократичним шляхом й народжуються добровільні об'єднання громад.

 

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину