Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2019
13.06.2016
135
0

У Любимівці обговорили переваги і ризики об`єднання громад

У Любимівці обговорили переваги і ризики об`єднання громад

Консультанти Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України минулого тижня в рамках інформаційних зустрічей з питань об'єднання громад відвідали три територіальні громади - Любимівську (Каховського району), Нижньосірогозьку та Іванівську.

Так, 8 червня вони завіталидо в Любимівки, повідомляє у фейсбук Херсонський Офіс реформ.

Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом передбачено входження Любимівської селищної ради (відстань до м. Каховки - 9,6 км) та Василівської сільської ради (відстань до Каховки близько 20 км) до Каховської ОТГ, а Каїрської сільради - до Горностаївської ОТГ.

Однак ще торік зазначені 3 сільські ради прийняли рішення про об'єднання в Любимівську ОТГ з центром у селищі. Загальна кількість населення цих рад перевищує 11 тисяч осіб.

Василівський сільський голова Анатолій Горбенко переконаний, що успішність об'єднання можлива лише за умови підтримки розвитку бізнесу та підприємництва, що дозволить покращити життя громади.
Каїрський сільський голова Анатолій Тарасенко зауважує, що на сьогодні перед органами місцевого самоврядування стоїть завдання виплекати інвестора, створивши йому сприятливі умови. В процесі обговорення окреслили ризики об'єднання в запропонованому форматі, що потребуватиме внесення змін до перспективного плану та зміни меж районів.

Тому робочій групі запропоновано скласти бачення майбутньої соціальної інфраструктури ОТГ (кількість дитячих садків, шкіл, їхніх ступенів, закладів культури), а також визначитися з оптимальною структурою та чисельністю працівників апарату.

Консультанти звернули увагу на важливість не просто самого факту об'єднання, а на необхідність створення умов для покращення доступності та якості надаваних послуг. Адже реформа в сфері місцевого самоврядування зорієнтована на те, щоб кожна людина отримала їх насправді якісними та доступними.

Для громади ж у форматі «Любимівка, Василівка, Каїри» залишається питанням, як при їх об'єднанні бути з медичними послугами, котрі мешканці такої об'єднаної громади ймовірно будуть отримувати й надалі в сусідній Каховці.

Та й дитячих садочків в Любимівці не вистачає. Дітей батьки мають підвозити до Каховки. Любимівцям та василівцям доведеться передати й медичну та освітню субвенції в Каховку. Адже кошти на охорону здоров'я та здобуття освіти мають надходити туди, де цю послугу фактично отримують. Основні питання, які хвилювали сільських голів: кошти на інфраструктурний розвиток виділятимуться щороку чи це одноразова допомога; що сприятиме економічному розвитку території і, зрештою, як виглядатиме громада в цілому після об'єднання?

На що було запропоновано спочатку розробити макет громади, а потім обговорити питання з мешканцями. Регіональні консультанти звернули увагу сільських голів на те, що багато що залежить безпосередньо від громади, від уміння порядкувати на своїй землі, бажання залучити ефективного інвестора.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину