Pik
Сьогодні, 28 Февраля 2021
15.06.2017
309
0

У Херсоні сплатять борги гуртожитків за електроенергію коштом всієї громади

Депутати Херсонської міської ради  на позачерговій сесії 14 червня прийняли рішення про виділення з міського бюджету 2017 року 1 млн 260 тис. 980 гривень комунальним житлово-експлуатаційним підприємствам, повідомляє ПІК.
Кошти перерахують на погашення накопиченої міськими гуртожитками, які обслуговуються даними підприємствами, заборгованості за електричну енергію.

"Збільшити видатки для надання фінансової підтримки на погашення заборгованості за електричну енергію (ЖЕК-1 Суворовського району - 277 тис. 911 гривень, КП "Дніпровський" - 508 тис. 69 гривень, КП "Таврійський" - 367 тис. гривень, КП "Центр" - 108 тис. грн)", - йдеться у пояснювальній записці до прийнятого на сесії рішення "Про зміни до міського бюджету на 2017 рік".
Згідно прийнятого рішення, зазначені кошти вилучено із капітальних видатків спеціального фонду міського бюджету та перекинуто до загального фонду міського бюджету.

Депутати голосували двічі

За виділення з міського бюджету 2017 року коштів на погашення заборгованості міських гуртожитків за електричну енергію депутатам довелося голосувати двічі, адже під час першого голосування не вистачило голосів, щоб прийняти це рішення. Його підтримали 25 із 34 депутатів, присутніх на момент голосування у сесійній залі. 9 депутатів не голосували. У результаті другого голосування дане рішення підтримали 30 депутатів, із присутніх 31 депутата. 1 депутат не голосував. Після оприлюднення результатів другого голосування міський голова Володимир Миколаєнко, який головував на сесії, сказав лише одне слово: - "Спасибі".

ЖЕК - це "ванна" 

Разом з тим, як зазначив у виступі на сесії депутат міськради Артем Кияновський,  фінансова підтримка з міського бюджету комунальних житлово-експлуатаційних підприємств не вирішує дану проблему. "Усі прекрасно розуміють, що ЖЕК, це "ванна" - ти у неї наливаєш, і якщо є один краник, який повинен йти лише жителям, тоді всього вистачає. Але коли туди, до цієї ванни, йдуть зі своїми тазиками достатньо велика кількість людей... - усі прекрасно розуміють про що мова. Питання полягає в іншому: це ніколи не закінчиться, це буде електроенергія, це буде щось інше. І ніхто не ставить питання про кримінальну відповідальність за те, що електроенергія, ті гроші, які жителі зібрали (сплатили житлово-експлуатаційним підприємствам за спожиту електроенергію - ред.) не потрапили на рахунок (компанії "Херсонобленерго" - ред.)", - наголосив Кияновський.
Питання "Про зміни до міського бюджету на 2017 рік" було терміново винесено на позачергову сесію Херсонської міської ради у зв'язку із відключенням у Херсоні компанією "Херсонобленерго" низки міських гуртожитків за наявну там заборгованість за спожиту електроенергію.

Де персональні лічильники?

У квітні 2017 року виконком Херсонської міської ради прийняв рішення про встановлення у кожній з кімнат міських гуртожитків персональних лічильників обліку використаної електроенергії, щоб у такий спосіб розв'язати проблему знеструмлення енергетиками міських гуртожитків за борги за використану їх мешканцями електроенергію. Проте дане рішення до сих пір залишається невиконаним. У міських гуртожитках Херсона, які належать місцевій територіальній громаді, облік спожитої мешканцями електроенергії наразі відбувається лише за одним загальнобудинковим лічильником, встановленим у кожному з гуртожитків.

ПІК писав про конфлікт навколо відключення гуртожитку по вул. полковника Кедровського, 2

ПІК інформував: гуртожиток по Ушакова, 62 а відключили від каналізації. 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину