Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2019
29.05.2016
115
0

У Голопристанському районі планують створити 4 об’єднані громади

У Голопристанському районі планують створити 4 об’єднані громади

У Голій Пристані відбувся круглий стіл на тему «Об'єднання територіальних громад Голопристанщини: стан, проблеми та перспективи її розвитку».

Про результати засідання повіомляється на сторінці Херсонського офісу реформ у Фейсбук.

Учасники засідання ознайомилися зі станом впровадження реформи децентралізації в Україні та Херсонській області. Відповідно до перспективного плану, після проведення реформи, в області має бути 41 об'єднана громада. Наразі створена одна Кочубеївська ОТГ в Високопільському районі, що є позитивним прикладом для інших.

Про стан об'єднання територіальних громад в Голопристанському районі інформувала заступник голови Голопристанської РДА Олена Кравченко-Скалозуб, яка наголосила, що на сьогодні в районі відбуваються процеси децентралізації, у сільських громадах проводяться зустрічі з тими сільрадами, які мають увійти до об'єднаної громади.

За перспективним планом у районі мають об'єднатися 4 територіальні громади: Голопристанська, Новозбур'ївська, Чулаківська, Бехтерська.

На проблемах, що виникають у процесі формування Чулаківської територіальної громади, зупинилася сільський голова Світлана Корольова. За її словами, на сьогодні є потреба в проведенні чисельних консультацій у сільських населених пунктах щодо доцільності об'єднання громад.

« Ми маємо розвіяти сумніви і міфи, якими супроводжується проведення реформи децентралізації. Ніхто, крім нас самих, не принесе нам готову, спроможну громаду. Ми господарі і ми маємо про себе подбати уже зараз», - зазначила світлана Корольова.

Необхідність створення Голопристанської громади обґрунтував міський голова Олександр Бабич, який найближчим часом ініціює вирішення організаційних питань з Гладківською, Малокопанівською, Таврійською сільськими радами про можливість їх об'єднання в Голопристанську територіальну громаду.

«Багато проблем виникає через недосконалість законодавчої бази, тому є необхідність лобіювати зміни», - зауважив Олександр Бабіч.

А ось Добропільський сільський голова Сергій Зуденков поділився своїми враженнями від формування та розвитку Кочубеївської громади, яку мав змогу відвідати.

Хоч і лунало багато аргументів як за, так і проти проведення децентралізації, всі були одностайні в тому, що реформа потребує системного професійного підходу, врахування думки людей, яким наразі бракує інформації, роз'яснювальної роботи.

Перелік проблемних питань, що піднімалися, узагальнять та нададуть органам місцевого самоврядування.

Актуальність заходу підтверджує те, що в ньому взяли участь не лише представники влади, а й пересічні громадяни, яким не байдужа тема об'єднання громад, їх успішність.

 

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину