Pik
Сьогодні, 31 Травня 2020

У Зеленопідській ОТГ планують посилити діалог з громадськістю — результат публічної консультації

У Зеленопідській ОТГ планують посилити діалог з громадськістю — результат публічної консультації

В Зеленопідській ОТГ влада готова фінансувати з бюджету будь-які проекти, подані до сільської ради від громадськості, та розпочнуть створення громадської ради. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 9 квітня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, депутати та небайдужі мешканці обговорили проблеми відсутності організованої громадської діяльності в ОТГ.

За словами голови Зеленопідської ОТГ Галини Лобунько, сільська рада дає можливість брати участь усім охочим, але, на жаль, майже ніхто цим правом не користується:

“Ми готові профінансувати проекти, подані громадськими організаціями, або ініціативними групами, але бажаючих майже немає”, – зазначила вона.

Про цю проблему говорять і мешканці села. На їхню думку, для того, щоб згуртувати громаду, потрібно провести роз’яснювальну роботу та пояснити важливість такої роботи.

Як зауважила інспектор культурно-масової роботи сільської ради Валентина Нікітіна, потенційно мешканці всіх населених пунктів, а їх у складі громади сім, готові до цього, але більшість з них запевняють, що не розуміють кінцевої цілі активізму, а тому не бачать своєї ролі у розвиткові громади.

Під час консультації вирішили, що в ОТГ розпочнуть розробляти положення про “Бюджет участі” та планують започаткувати цей інструмент залучення мешканців для вирішення проблем. Окрім цього, у громаді розпочнуть анкетування, яке дозволить зрозуміти, чи є у мешканців запит на створення дорадчого органу при сільській раді.

Ми спробуємо зібрати дані, в тому числі і з приводу готовності залучатися до роботи, тоді зможемо розпочати роботу щодо створення громадської ради. В першу чергу хочемо, звісно, залучити до цього молодь. Зокрема, будемо працювати зі школярами”, пообіцяла голова ОТГ Галина Лобунько.

Наразі в планах у Галини Лобунько забезпечити участь ОТГ в урядовій програмі, завдяки якій у селах будують спортивні об’єкти і навіть плавальний басейн. Але перш ніж почати цю роботу в ОТГ, хочуть з’ясувати доцільність такого будівництва:

Це буде непоганий тест для громади на згуртованість”, вважає Галина Лобунько.

Вона також додала, що в сільраді розуміють важливість цього питання і вже зараз готові виділити 300 тис. грн на фінансування проектів, які напишуть мешканці. У подальшому, після запровадження “Бюджету участі”, цю суму можуть збільшити.

Учасники публічної консультації дійшли згоди, що починати потрібно зі створення дієвої молодіжної ради, яка б стала рушієм змін. А для цього потрібно розробити напрямки молодіжної політики, чим влада разом із молоддю Зеленопідської ОТГ планує зайнятися найближчим часом.

Як зазначив Сергій Нікітенко, представник ГО “Центр UA” у Херсонській області, бажання і влади, і громади рухатися спільно – важливі для майбутніх змін в ОТГ, а такі зустрічі мають проходити на постійній основі:

 “Це допоможе посилити спроможність громади для запровадження важливих змін у Зеленопідській ОТГ”, впевнений він.

 За результатами публічної консультації, роботу над вирішенням проблеми низької взаємодії мешканців громади та влади продовжуватимуть і після консультації, зокрема це стосується питань “бюджету участі”.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину