Pik
Сьогодні, 07 Червеня 2020
09.04.2019
922
0

У тролейбусах Херсона популярні електронні квитки

У тролейбусах Херсона популярні електронні квитки

Прогрес у херсонських тролейбусах. Оплата за проїзд через електронний квиток стає все популярнішою у міському електротранспорті. Лише за березень таких поїздок зафіксовано 5907, це на тисячу більше, ніж минулого місяця. Офіційні дані на своїй сторінці у «Фейсбук» опублікував представник «ПриватБанку» Віктор Ніжурін.

Також фінансист оприлюднив рейтинг тролейбусів, в яких найчастіше купують електронний квиток. У лідерах «рогаті» з бортовими номерами 494, 493, 496, 500 (у межах 300 квитків на кожну машину). Цікаво, що більшість електронних квитків продається саме на нових тролейбусах. Пояснення просте – нові «рогаті» курсують маршрутом №1, який найбільш популярний і проходить через ТРЦ «Фабрика», центр, залізничний вокзал. Звіт про використання електронних квитків формується щодня, його робить програма-робот і відправляє на МКП «Херсонелектротранс», безпосередньо у відділ по роботі з кондукторами – зазначають у «ПриватБанку». Користувачі «Фейсбук» було почали писати коментарі на кшталт «забирають хліб у кондукторів». Насправді це не так, адже останнім плюсуються продажі електронних квитків, у виконаний план за день.

Працює система електронної оплати за проїзд через мобільний додаток «Приват 24». У кожному тролейбусі наклеєно не менше десяти стікерів – QR-кодів, які розпізнають програму у смартфоні.

- Заходите в мобільну версію «Приват 24» і одразу внизу, по центру, у вас є позначка QR-коду. І якщо ви наводите на нього смартфоном, відбувається моментальне його зчитування. Обираєте з якої карти списати 2,50 (якщо у вас їх декілька і необов’язково це мають бути карти «ПриватБанку, до додатку можна прив’язати карту іншого банку) натискаєте «оплатити», з’являється квиток і напис «закомпостувати». Після даної операції гроші йдуть на рахунок МКП «Херсонелектротранс». У цей час на екрані відображується електронний квиток, де указано бортовий номер тролейбуса, дату і час», - розповів заступник керівника з напрямку платежів і переводів Південно-Східного регіонального відділення АТ КБ «ПриватБанк» Віктор Ніжурін.

«Приват 24» можна відкрити заздалегідь, ще на зупинці. Якщо ж у вас сучасний смартфон, він дозволяє оперативно зайти в додаток вже за відбитком пальця власника телефону просто під час поїздки. Цікаво, що вже через годину електронний талон стає недійсним. Зображення набуває сірого кольору і квиток вважається використаним. Показувати його в іншому тролейбусі нема сенсу, там інший бортовий номер і це легко розпізнає кондуктор.

Проект електронної оплати за проїзд у Херсоні запрацював з кінця лютого. Така форма розрахунку дуже зручна – не треба шукати кондуктора чи на нього чекати, електронний квиток виручає й коли в гаманці крупна купюра і не хочеться, щоб здачу насипали монетами.

Ідею електронних квитків використовують в низці міст України, де цей механізм працює і в маршрутках. Але з нестабільними херсонськими перевізниками і неповороткими чиновниками від сфери транспорту у нас це поки зробити складно.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину