Pik
Сьогодні, 25 Октября 2020
24.09.2020
330
0

У шкільних їдальнях Херсонщини впроваджують страви зі збірки Євгена Клопотенка

У шкільних їдальнях Херсонщини впроваджують страви зі збірки Євгена Клопотенка

Питання щодо належних умов організації харчування дітей, учнів, вихованців з додержанням вимог санітарно-гігієнічних правил та норм утримання закладів освіти, вимог санітарного законодавства для заходів освіти, здійснення заходів державного контролю з питань дотримання законодавства закладами освіти знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Раціональне харчування дітей навчальних закладів будується на дотриманні трьох основних принципів:

1. Забезпечення відповідності енергетичної цінності раціону харчування енергозатратам організму.

2. Задоволення фізіологічних потреб організму у визначеній кількості енергії і співвідношенні у харчових речовинах.

3. Дотримання оптимального режиму харчування, тобто фізіологічно обґрунтованого розподілу кількості споживаної їжі протягом дня.

Згідно з цими принципами харчування дітей повинно бути збалансованим за складом основних поживних речовин. Добова потреба в основних харчових речовинах та енергії, а також вітамінах і мінеральних речовинах для дітей різних вікових груп визначається відповідно до норм фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії, норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах. Різниця в кількості основних харчових речовин та калорійності раціону дітей різних вікових груп забезпечується регулюванням обсягів споживаної їжі чи складом страв у раціоні. Перелік страв, які рекомендовані для включення у раціони харчування дітей, повинні містити різноманітні страви з м’яса, риби, молока, сиру, борошняних виробів, фруктів та овочів.

Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах затверджено:

— склад примірного двотижневого меню;

— розподіл продуктового набору за основними групами та видами продуктів;

— терміни реалізації та умови зберігання продуктів, що швидко та особливо швидко псуються;

— норми заміни деяких продуктів;

— норми натуральних втрат продуктів харчування під час зберігання у коморах та складських приміщеннях, норми втрати маси продуктів і страв при термічній обробці тощо.

Раціональне харчування передбачає обов’язкове складання меню.

У середині січня на сайті Нової української школи з’явилося повідомлення про затвердження нового рецептурного збірника для шкільних їдалень, куди потрапили 110 нових перевірених та ухвалених офіційно в грудні 2018 року висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів рецептів, розроблених переможцем шоу «Майстер шеф-5», реформатором шкільного харчування Євгеном Клопотенком. А за місяць рецептурний збірник для шкільних їдалень став доступний до завантаження і кухарі змогли ним користуватися.

До початку нового навчального 2020/2021 року районними, міжрайонними та міськими управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області погоджено перспективні меню харчування учнів 358 закладів середньої освіти Херсонської області.

У 111 школах області впроваджено у меню по декілька страв (за вподобанням) із збірника Євгена Клопотенка й учні харчуються за оновленим меню.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину