Pik
Сьогодні, 25 Вересня 2020
23.04.2019
1305
0

Археологі у селі Щасливцеве дослідять курган бронзової епохи

У селі Щасливцеве пройдуть чергові археологічні розкопки

У селі Щасливцеве на Арабатській стрілці пройдуть чергові археологічні розкопки. Про це пише Гривна.кс.

Як повідомляється на порталі державних закупівель "Prozorro», договір між місцевим виконкомом та Інститутом археології Національної академії наук був підписаний 22 квітня. Його вартість склала 199 тисяч гривень.

Як зазначено в описі закупівлі, археологи досліджуватимуть курган бронзової епохи висотою 0,8 м і діаметром насипу 35 метрів. Варто відзначити, що це не перші розкопки на території села Щасливцеве.

Як повідомлялось, у вересні минулого року історики Інституту археології проводили дослідження кургану. У перший же день вчені розкопали стародавнє поховання воїна-сармата.

file_4

«Ми відкрили 16 поховань широкого часового періоду - від епохи ранньої бронзи (3 тисячоліття до н.е.) до орієнтовно 15-17 століття н.е. Поховання відносяться до ямної, катакомбної, культурного кола Бабине, зрубної культур, відкриті поховання сармата, пізньосередньовічний кочівників. Найбільш важливим є блок з 7 поховань ямної культури. Знайдені артефакти важливі і для історії самої Арабатської Стрілки. Тепер є підтвердження, що цю територію освоїли ще 5000 років тому. Виглядала вона, звичайно, не так, як зараз - в основному, це були пасовища. І вже в той період їх використовували », - заявив тоді за підсумками розкопок керівник експедиції, відомий скіфолог Юрій Болтрик.

Читайте також: Загадки кургану на Арабатській Стрілці: що розповідають археологи

Фото Інституту археології НАН України 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину