Pik
Сьогодні, 19 Вересня 2020
15.02.2019
709
0

У поліції розповіли про політичну нейтральність і про готівку на виборах

У поліції розповіли про політичну нейтральність і про готівку на виборах

У Нацполіції запевняють, що під час виборчої кампанії дотримуються політичної нейтральності і застерігають від порушення виборчого законодавства виборців і команди кандидатів на пост Президента України.

Про це під час прес-конференції у Херсоні повідомив Іван Варченко, радник міністра внутрішніх справ, передає ПІК.

І за лівих, і за правих

«Ми пояснюємо суспільству, нашому особовому складу, що ця виборча кампанія має стати еталонною порівняно з попередніми по тому, що вона відбудеться у повній відповідності до українського законодавства. Ми гарантуємо суспільству, що Міністерство внутрішніх справ, ті центральні органи виконавчої влади, структури і підрозділи, які ним координуються - а це Національна поліція, Національна гвардія України, Державна прикордонна служба, Державна міграційна служба, рятувальники з Державної служби надзвичайних ситуацій – всі ці органи будуть дотримуватися політичної нейтральності у своїй роботі під час своєї виборчої кампанії», - відзначив радник міністра.

Як підкреслив Іван Варченко, працівники цих структур усвідомлюють, що отримують гроші з бюджету, а значить, утримуються за рахунок платників податків.  «Ми – це ті люди, які отримують гроші з державного бюджету, а державний бюджет – це гроші платників податків, тих, які за правих, і тих, які за лівих, тих, хто за білих, чорних і кольорових. Ми розуміємо, що у нас має бути рівне і неупереджене ставлення до будь-кого з 44 кандидатів, які на сьогоднішній день зареєстровані в Україні».

Він також запевнив, що кожне порушення виборчого законодавства (навіть найдрібніше) буде зафіксоване Національною поліцією, по ньому буде проведено перевірку і результати цієї перевірки будуть представлені суспільству.

Станом на 14 лютого 9 ранку Національної поліцією України внесено до Єдиного обліку 1122 заяви громадян про порушення виборчого законодавства. З них 52 кваліфіковані як ті, які мають ознаки кримінального правопорушення і по них розпочато провадження, внесено до Єдиного реєстру досудових рішень.

Абсолютна більшість з цих проваджень стосується підкупу виборців – з 52 - 27. Друга за кількістю – 13 – це хуліганство. 

Готівка незаконна під час виборчої кампанії

Один з акцентів, на якому зробив акцент Іван Варченко - підкуп виборців.

Не секрет, каже він, що команди всіх кандидатів на посаду президента готували велику кількість людей для роботи в штабах, для роботи агітаторами.

«Закон зобов’язує фінансувати виборчу кампанію виключно з двох джерел. Першим джерелом є державний бюджет, і з державного бюджету фінансуються члени виборчих комісій, витрати по рекламній кампанії у ЗМІ. Все інше фінансується з виборчого фонду кандидата на пост президента України. Будь-яке фінансування в межах виборчої кампанії президента України 2019 року відбувається виключно у безготівковій формі.

Будь-яка готівка вже незаконна під час виборчої кампанії. Це означає, для понад 1,5 млн виборців, яким команди різних кандидатів обіцяли якусь матеріальну підтримку під час виборчої кампанії, що ця матеріальна підтримка відтепер незаконна. Наше завдання – попередити людей, превентувати ті ймовірні злочини, які вони можуть скоїти. Наше завдання – не покарати якомога більшу кількість людей…Наше завдання на сьогоднішній день…максимально попередити всіх людей про ці особливості нашого законодавства, що будь які оплати, будь яке отримання грошей під час виборчої кампанії незаконні», - каже радник міністра.

Агітувати можна лише на волонтерських засадах

Незаконно отримання будь яких грошей у готівковій чи у безготівковій формі за агітацію з боку окремого громадянина, звертає увагу радник міністра.

«Тому ми звертаємо увагу – для нас серйозний цей акцент – щоб менше наших громадян мали проблем з законом, були притягнуті до відповідальності. Ми звертаємося до керівників команд, а саме кандидатів на пост президента України. Ми розуміємо, що від вас значною мірою залежить як буде поводити себе ваша команда. Ми так само розуміємо, що ви впливаєте на позицію вашої команди…Ви всі обіцяєте, що будете дотримуватися законів України, Конституції України і ми чекаємо відповідальної позиції від кожного кандидата в президенти, щоб не штовхати свої команди на порушення виборчого законодавства, не скоювати підкуп виборців…», - каже Іван Варченко.

Він пропонує  кандидатам звертатися до однодумців з проханням, щоб вони підтримували їх  як волонтери, безоплатно.

«Зараз усі, хто нас почув, скажуть: в Україні, та на волонтерських засадах, не смішіть! У всьому світі політики працюють на волонтерських засадах. Як би це дивно не здавалося. Ми бачимо масштабні кампанії в Європі та США, але там люди від серйозних вусатих дядьків до молоденьких дівчат в коротеньких спідничках, які танцюють на заходах кандидата на пост президента США, всі працюють на громадських засадах. Люди шукають різні аргументи для волонтерської діяльності…В Україні виборчі кампанії до кінця 90-х років так само переважно відбувалися на волонтерських засадах. А потім у нас щось змінилося, ми почали платити. Так ефективніше, тому що суспільство перебувало в такому стані, коли… холодильник перемагав багато чого.

Я абсолютно впевнений, що Україна стане серед тих цивілізованих держав, які проводять вибори на волонтерських засадах, які розуміють, що ні совість, ні голос, ні політична підтримка не продаються і не купуються», - пояснює радник міністра.

Поліція обіцяє жорстко діяти проти тих, хто зриватиме зустрічі з кандидатами

Ще один формат під час виборчих кампаній - це зустрічі з виборцями.

«І ми застерігаємо ті політичні сили, і ті громадські організації, які намагаються дискредитувати цей формат, від таких спроб. Поліція буде діяти жорстко, незважаючи на те, що, можливо, якась частина політичних чи громадських сил, намагатиметься дискредитувати поліцію внаслідок її жорсткості в наступних ситуаціях. Ми розуміємо, що зустрічі з виборцями, мирні акції гарантовані 39 статтею Конституції України кожному громадянину України. Ознакою мирної акції є те, що людина туди з’являється мирно, і без зброї. Том, шановні наші учасники виборчого процесу, якщо ви на мирну акцію вирішили прихопити про всяк випадок зеленку чи ще флакончик з якоюсь хімією, якщо ви вирішили про всяк випадок взяти туди кастет, ніж чи пістолет, то ви не будете допущені до такої акції.

Якщо ви навіть якимсь чином потрапити на цю акцію, і спробуєте цим скористатися, то до вас буде застосовано заходи поліцейського примусу – серед них є застосування сили, спецзасобів і зброї до тих громадян, які порушують закон.

Ми зацікавлені, щоб на мирні заходи ми не боялися приходити, приходити з дітьми і щоб ми не ризикували, що в кращому разі нас буде облито зеленкою, а в гіршому разі нас підстрелять чи підріжуть ножем», - каже радник.

Про імідж та індикатор

Ми усвідомлюємо серйозність виборчої кампанії як певного іміджевого індикатора для всієї нашої країни, відзначив Іван Варченко.

«Це сигнал всередину країни – ми справді показуємо, що ми ростемо, ми стаємо цивілізованішими, це сигнал назовні – ми показуємо нашим цивілізованим партнерам, що з нами можна працювати, і насправді ми не дикуни. Ми зріла нація, яка здатна вирішувати великі завдання. І , по-третє, про велике завдання. Ми безпосередньо розуміємо, що наша чиста, прозора, законна виборча кампанія наближає деокупацію окупованих земель Донбасу і Криму. Тому що вона робить нас сильнішими, вона робить надійнішим наш контакт з нашими партнерами і робить ефективнішою нашу спільну роботу по деокупації. Від чистої, прозорої кампанії багато чого залежить в долі нашої держави», - каже радник.

За його словами, особовий склад поліції зорієнтували на співпрацю зі ЗМІ, штабами кандидатів та громадськими організаціями, які зареєстровані для спостереження під час виборчої кампанії.

Тут закликають повідомляти про факти порушень виборчого законодавства та запевняють, що реагувати будуть на кожне повідомлення.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину