Pik
Сьогодні, 17 Червеня 2019
13.06.2019
216
0

У Херсонському училищі культури відкрилась виставка архівних документів

У Херсонському училищі культури відкрилась виставка архівних документів

У Херсонському училищі культури відкрилась виставка архівних документів, присвячена 75-річчю створення закладу, повідомляє Суспільне.

"Цікавий документ, який ми знайшли на шпальтах нашої херсонської обласної газети. Це перше оголошення  про перший набір до Херсонського технікуму політосвіти. Дата цієї газети 14 серпня 1944-ого. Ось вона", - каже головний спеціаліст відділу використання інформації документів державного архіву Херсонської області Сергій Чечет.

Ідея виставки народилася у зв’язку із 75-ою річницею створення Херсонської області, - розказав директор державного архіву у Херсонській області Віктор Лебідь:

"Оскільки є фонд училища культури в державному архіві області, є інші фонди. Є будівля, яка раніше була земством за часів російської імперії, яке займалося культурою у губернії. Ось ці складові привели до того, що з’явилася виставка".

"Ми вирішили віднайти ті документи, які слугували першоосновою нашого закладу. Ми самі шукали і якось нам не вдавалось. А ось архів зробив велику справу. Ми їм щиро вдячні. Вони спеціалісти. Розбираються", - говорить директор Херсонського училища культури Михайло Варгун.

"Маємо ось такі книжечки. Ми випустили силами нашого училища: наші випускники - наша гордість (перераховані наші кращі випускники) і спогади про  перших викладачів училища культури", - завідувачка музею Херсонського училища культури Наталя Коротецька.

Найбільш цікавим є документ 1955 року - це звіт про матеріально-технічну базу училища, розказав головний спеціаліст відділу використання інформації документів державного архіву Херсонської області Сергій Чечет:

"Пише про те, що дуже велике навантаження на студентів технікуму. Якщо порахувати усі обов’язкові години чи додаткові, коли студенти мали знаходитись у технікумі. Загальний час навчання студента на добу становить 19 годин 30 хвилин. І в мене виникло питання: в добі 24 години,с кільки ж залишається часу на все інше? Оцей документ мене найбільше вразив, який ми знайшли у фондах обласного архіву".

"Дізнався про видатних викладачів нашого училища. Дізнався про будівлі, в яких воно було створено. Взагалі багато нового дізнався про культуру та історію нашого училища і краю взагалі", - каже студент Херсонського училища культури Олександр Лисиця.

Оксана Хлєбус, Ігор Педченко.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину