Pik
Сьогодні, 02 Березня 2021
06.03.2020
1063
0

У Херсонському онкологічному диспансері освоюють нове обладнання

У Херсонському онкологічному диспансері освоюють нове обладнання

У Херсонському онкологічному диспансері розпочали освоєння та тестування нового унікального обладнання: комп’ютерного томографа та лінійного прискорювача для стандартної променевої терапії. Про це повідомляє прес-служба облради.

Таких комп’ютерних томографів, призначених для підготовки до лікування онкозахворювань на лінійному прискорювачі, в Україні всього два: один апарат знаходиться в Києві, інший в Херсоні. Вартість такого томографа трохи менше 26 млн грн. Для лікування одного пацієнта потрібна команда з 11 спеціалістів. За світовими стандартами лікування, один лінійний прискорювач розрахований на 300 тисяч населення. Для Херсонщини таких потрібно – мінімум три, так стверджує Олена Марценіус, в.о. керівника південного центру радіаційної терапії, який офіційно презентували громадськості 28 лютого.

«Комп’ютерний томограф, призначений для того, щоб підготувати пацієнтів до лікування. Тут багато фіксуючих пристроїв. Маски, різні конструктори. Ми їх збираємо, щоб покласти пацієнта точно так, як ми його покладемо на лікувальному столі, аби з точністю до пів міліметра розрахувати положення пацієнта при лікуванні і підводити випромінювання саме туди, куди потрібно. Ми навчаємося на фантомах, на різних дозиметричних приладах, які вираховують дозу опромінення. Навчаємось і на один одному, щоб бути впевненими у майбутньому», – розповідає Олена Марценіус.

За одну зміну, а це доба, кожен з апаратів здатен прийняти до 40 пацієнтів. До цього необхідно пройти ще два цикли навчання на томографі та один на лінійному прискорювачі, які проводять закордонні спеціалісти.

«Лінійний прискорювач потрібен для генерації високочастотного електромагнітного випромінювання, яке має іонізуючу дію та здатне убивати ракові клітини. Старі апарати ґрунтуються на іншому принципі. Там трохи інше випромінювання. Там стоїть радіоактивне джерело. Даний апарат є генератором. Він генерує імпульси плюс-мінус такої ж енергії, теж іонізуюче випромінювання, але він не випромінює, коли вимкнений, на відміну від радіоактивних джерел», – розказав інженер-радіолог Костянтин Репнін.

Нагадаємо, нове обладнання придбали коштом обласного і державного бюджетів, на гроші обласних територіальних громад та на пожертви херсонців. Вартість лінійного прискорювача близько 42 млн грн.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину