Pik
Сьогодні, 12 Грудня 2019
12.05.2019
501
0

У Херсонському онкодиспансері провели обстеження на злоякісну пухлину на шкірі (ВІДЕО)

У Херсонському онкодиспансері провели обстеження на злоякісну пухлину на шкірі (ВІДЕО)

У День діагностики меланоми з 8-ої до 16-ої години в Херсонському обласному онкодиспансері проводили обстеження на злоякісну пухлину на шкірі. На прийомі у лікаря побували 52 людини. Під час огляду було виявлено шість випадків раку шкіри, жодної меланоми, повідомляє Суспільне.

За словами завідувача диспансерного відділення Херсонського обласного онкологічного диспансеру Володимира Терелюка, рак шкіри виявляють у 10-14 відсотків онкохворих, меланому – від 1 до 5 відсотків. На Херсонщині торік було 100 випадків меланоми:

"Меланома розвивається із родимок, які мають коричневий та чорний колір. Найчастіше провокує переродження родимки на меланому травма. Але травма не лише механічна (якщо зрізали чи здерли родимку) - це і сонячні та хімічні опіки, також, якщо є запалення родимки або коли вирвати волосину з неї".

Володимир Терелюк розповідає, на що треба звертати увагу пацієнтам при самообстеженні родимок:

"Будь-яка зміна форми, кольору, кровоточивість, свербіж, будь-який дискомфорт повинні змусити пацієнта звернутись до онкологічного диспансеру або шкірвендиспансеру за консультацією. Пам’ятайте – якщо родимка змінилась, це не означає меланому. У 80-ти відсотках випадків родимки змінюються на доброякісні. Ось це в нас операційна, де ми беремо аналізи, біопсію - і відправляємо на дослідження для уточнення діагнозу. Тут проходить видалення раку шкіри, видаляємо меланонебезнечні родимки. Меланоми видаляємо у стаціонарних умовах, під загальним наркозом".

Іван Довбиш цього дня прийшов на прийом до лікаря:

"У мене є родимка, яка викликає сумніви. Хочу почути рекомендації або отримати направлення на лікування, щоб не було наслідків".

Херсонець Григорій Шматко розповідає, з якою проблемою звернувся до лікаря:  

"У мене є невелика родимка на голові, і задля профілактики вирішив дізнатись, що це таке, чим вона може загрожувати. Зі мною все добре, лікар мене заспокоїв. Вважаю, що слід звертатись до лікаря кожному, у кого є такі новоутворення".

Аліна Мокляк, Владислав Купрєєв.

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину