Pik
Сьогодні, 29 Травня 2020
22.03.2019
677
0

У Херсонському художньому музеї відкрилась виставка "Сонячна палітра Олексія Шовкуненка" (ВІДЕО)

У Херсонському художньому музеї відкрилась виставка "Сонячна палітра Олексія Шовкуненка" (ВІДЕО)

"Сонячна палітра Олексія Шовкуненка" - так називається виставка, що відкрилась у Херсонському художньому музеї. Присвячена вона 135-літтю від дня народження художника, повідомляє "Суспільне".

На виставці "Сонячна палітра Олексія Шовкуненка" представлено 80 картин художника та 50 робіт його учнів. Всі вони з колекції херсонського художнього музею.

"На цій виставці більшість з того, що є в колекції Херсонського художнього музею. Це олійний живопис, акварель та пастельні роботи", - розповідає Владислава Дяченко, заступниця директорки Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.

У фондах музею - 157 картин Олексія Шовкуненка.

"Настільки сильна постать у мистецтві! Малюнок індустріального пейзажу. Цими пейзажами він взяв гран-прі у Парижі. Такого в світі не було", - говорить Аліна Доценко, директорка Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.

За словами директорки музею, у художника були учні та послідовники. Серед них - Віктор Пузирьков, Тамара Хитрова, Леонід Чичкан, народний художник України Володимир Чуприна.

"Це достатньо відомі українські художники. Всі вони викладали і мали своїх учнів. І вони складають школу Олексія Шовкуненка", - каже Владислава Дяченко.

На відкриття виставки прийшли херсонці.

"Цей художник мені відомий. Минулого року був на його виставці. В іншому стилі. Але ця мені дуже сподобалась, бо вона відображає красу природи, душевний стан художника", - ділиться враженнями відвідувач виставки Євген Каранкевич.

Анна Косиць, відвідувачка виставки:

"Дуже сподобалось. Цікаві роботи, гарна графіка. Дивовижно, що пройшло стільки років, а роботи ніби-то щойно намальовані".

Єлизавета Кіріяк, відвідувачка виставки:

"Виставка подарувала мені натхнення. Я прийду додому і щось намалюю красиво і талановито".

Виставка "Сонячна палітра Олексія Шовкуненка" буде відкрита протягом місяця.

Нагадаємо, Олексій Шовкуненко народився у Херсоні 1884 року. Тут пройшли його молоді роки й перші роботи він присвятив рідному місту та індустріальній темі. 1983 року ім’я Олексія Шовкуненка було присвоєно Херсонському художньому музею.

Світлана Піцан, Ігор Педченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину