Pik
Сьогодні, 20 Июля 2018
17.12.2017
611
0

Скільки мільйонів гривень коштує культурне надбання області?

В Херсонській облраді продовжують наступ на культуру

Про спробу ліквідації Обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області повідомляє офіційний сайт Інституту археології Національної академії наук України, передає ПІК.

Нагадаємо, на минулому тижні громадськість та журналісти відстоювали бібліотеки. Тепер «дамоклів меч» облради – над інспекцією. При цьому, з бюджету фінансують КП  неіснуючого Палацу спорту. Схоже, розуміння, що не все вимірюється у грошах, і культурне надбання області - безцінне, в облраді нема. 

"Протягом останнього тижня депутати Херсонської облради намагаються ліквідувати Обласну інспекцію по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області", - повідомляє сайт Інституту археології Національної академії наук України. 

Інспекція складається з трьох відділів, що контролюють діяльність на пам'ятках археології і історії, а також відділу контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України.

"Сумнівна економія 1 000 000 гривень на рік, які йдуть на утримання Інспекції, і які, нібито намагається зекономити Облрада, в результаті обернуться тотальним розграбуванням курганів, неконтрольованим будівництвом в історичному центрі Херсону і старовинних міст області, а також контрабандою і вивезенням за кордон археологічних та антикварних предметів однієї з найбагатших областей України", - йдеться у повідомленні. 

"Мало хто замислюється, але крім охоронної діяльності на плечах працівників Інспекції лежить щоденна робота з погодження проектів землеустрою, містобудівної та дозвільної документації, що протягом року складає близько 2500 – 3000 (!!!) документів", - відзначається в інформації.


Обласна інспекція по охороні пам'яток історії та культури Херсонської області одна з найпотужніших в країні. Окрім охоронно-рятівних робіт на базі Інспекції проходять круглі столи, присвячені питанням охорони пам'яток, практикум для студентів-істориків Херсонського державного університету з пам'яткоохоронної справи і науково-популярні лекції для дітей та молоді, присвячені популяризації пам'яток регіону.

"У цій ситуації виникає кілька питань: Скільки мільйонів гривень коштує культурне надбання області? А її туристична привабливість? Хто в разі знищення Інспекції виконуватиме контролюючі та охоронні функції по збереженню культурної спадщини? Де знайти кваліфікованих спеціалістів для цієї роботи в райцентрах і громадах?", - йдеться у повідомленні. 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину