Pik
Сьогодні, 06 Червеня 2020
18.12.2017
1805
0

Херсон порівняли з Миколаєвом та Івано-Франківськом

У Херсоні знизився рівень життя – Олександр Солонтай

Херсон відвідав відомий політолог, один із лідерів політичної партії «Сила людей» Олександр Солонтай, передає ПІК.

Вихідними він зустрівся з громадськістю міста. У нашому обласному центрі експерт вже не вперше і оскільки під час попереднього спілкування городяни здебільшого цікавилися прогнозами щодо долі рідного міста, темою зустрічі гість визначив  «Яке майбутнє чекає Херсон і що ми можемо зробити, щоб його змінити?».

Олександр Солонтай проаналізував ситуацію в обласному центрі. Його висновок невтішний: у Херсоні невблаганно падає рівень життя. Якщо врахувати, що останній головно залежить від бажання мешканців залишатися жити у населеному пункті, то за цим показником місто втрачає день за днем.

Сюди ще додати кількість померлих і картина зрозуміла. Ось цифри зменшення кількості населення з Херсона за останні два місяці за районами: 

Дніпровський район: Було -79 тис. 350 мешканців, стало – 79 тис. 316

Корабельний район: Було – 95 тис. 449 мешканців, стало - 95 тис. 111

Суворовський район: Було: 98 тис. 643 мешканця, стало – 98 тис. 415

То ж виходить, найбільш стрімко кількість населення знижується у Корабельному районі Херсона.

Читайте також: Децентралізація вбиває федералізацію 

За словами Олександра Солонтая, виїздять люди не лише за кордон, а й до інших міст, де рівень життя не знижується, а зростає. До таких він відносить Івано-Франківськ.

«Цей обласний центр протягом останніх 5-ти років збільшує чисельність свого населення. Там не стоїть питання, скільки років залишилося до вимирання чи виїзду останнього мешканця, там стоїть питання, що робити з житловою забудовою, транспортом і каналізацією, бо людей стає все більше. Це при тому, що 20 років Незалежності місто мало негативний тренд, але завдяки зусиллям місцевої влади ситуація в місті змінилася», - зазначив політолог Олександр Солонтай.

А як у інших містах України?

І можна було б дорікнути експерту, що не варто порівнювати південний Херсон із західним Івано-Франківськом, бо ж останній ближче до Європи. Але для балансу Олександр Солонтай проаналізував і сусідній до Херсона обласний центр – Миколаїв, де, як з’ясувалося, кількість населення збільшується, хоч і повільно.

Ось дані за двома районами Миколаєва за ті ж два місяці.

Центральний район: Було – 106 тис. 255 мешканців, стало – 106 тис. 647

Інгульский район: Було -104 тис. 229, стало – 104 тис. 305

Це при тому, що в Миколаєві цьогоріч склалася непроста ситуація, недавно там через політичні непорозуміння скинули міського голову.

 На думку політолога, рівень життя у населеному пункті напряму залежить від якості місцевої влади та її відповідальності.

«В Україні однакові умови, однакове законодавче поле, всім однаково складно працювати з податковою, у нас однаково правове свавілля, але в цих умовах частина громад змогла сформувати команду лідерів, мобілізуватися і зробити так, щоб їхня громада йшла вперед – збільшувалися робочі місця, піднімалася заробітна плата і йшов притік населення, люди бачили майбутнє в цій громаді і  вкладали свої гроші, купуючи тут житло, таким чином ставали багатші.

А є міста, які мають всі фінансові можливості і ресурси для економічного процвітання і розвитку, але кошти використовуються неефективно, проїдаються, цілі і завдання економічного розвитку перед громадою не ставляться, в результаті енергійна частина суспільства не бачить свого майбутнього і їде, а новий виток подібних сил у громаду не відбувається. На мою думку, Херсон є саме таким містом», - проаналізував пан Солонтай.

На думку Олександра Солонтая, розвиток громади залежить зовсім не від  фінансування, бо багато де в Україні влада переконана, що головне – пофарбувати, побілити, дороги залатати, тощо. Натомість міста не мають стратегії розвитку, довгострокових планів на майбутнє. А це шлях в нікуди, робота на бюджет проїдання.

 

16

14

15

11

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину