Pik
Сьогодні, 19 серпень 2019
Ексклюзив
25.11.2017
930
1

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

Зрадник №1 всіх віків і народів – Юда із Каріота постав на підмостках Херсонського академічного театру ім. М. Куліша.

Сьогодні на «сцені під колом» відбулася прем’єра моновистави режисера Сергія Павлюка «Юда». Про це повідомляє ПІК.

Постановку створено за драматичною поемою Лесі Українки «На полі крові». В основі сюжету – сповідь Юди, який за 30 срібників продав свого вчителя – Ісуса Христа. Головну і єдину роль у постановці грає заслужений артист України Сергій Михайловський.

Як і твір класика української літератури, вистава складна і якщо у Л. Українки два герої – зрадник №1 і прочанин, які ведуть діалог, то у театральній версії від Павлюка перед глядачем Юда постає сам-на-сам. Протягом всієї вистави христопродавець тяжко працює на гончарському станку, намагаючись виліпити чи-то тарілку, чи-то глечик, але через переживання в нього нічого виходить.

Чому Юда - саме гончар?

Ось що з цього приводу розповів режисер:

-У творі «На полі крові» Юда вергає мотикою неродючу землю. З’являється перехожий, впізнає в ньому Юду, звинувачує в тому, що зрадив Ісуса, той виправдовується і т.д. За Євангеліє Юда, зрадивши Христа, прибіг до фарисеїв, аби повернути 30 срібників, але ті їх не взяли і монети він кинув долі у храмі , сам же пішов і повісився. На ці срібники фарисеї купили землю під кладовище, де ховали приїжджих прочан, які помирали в Єрусалимі. А продав цю землю гончар. Так і виникла ідея створити саме гончарське коло, на якому герой намагається переліпити себе, - розповів Сергій Павлюк.

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

Гончарське коло, яке знаходиться на сцені від першої й до останньої хвилини вистави, викликає масу образів.

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

Режисер не сумнівається, що кожен глядач винесе з постановки щось своє. Але головний меседж гончарського станка таки безкінечність гріха, якому немає прощення, вічне клеймо зрадника на Юді. Виконавець головної ролі - Сергій Михайловський не приховує: опанувати гончарське коло було непросто, але ж як кажуть, у буквальному сенсі, не святі горщики ліплять… Хоча й грати негативного персонажа завжди набагато складніше, ніж позитивного.

-Справа в тому, що це не зовсім той Юда, який виписаний у Біблії, всі ми є юдами, тому що грішні, ми каємося і знову грішимо…, - зазначив Сергій Михайловський.

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

Вистава «Юда» стала 80-ю прем’єрою у творчому доробку Сергія Павлюка, як театральний режисер він заявив про себе 12 років тому. Марина Савченко

У Херсоні з’явилася вистава про зрадника №1

Новини по темі

 

Коментарі

Олександр, 26.11.2017
Про Юду - це єврейські вигадки. Все було зовсім по-іншому. Вивчайте справжню історію Хреста. Хай буде!

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину