Pik
Сьогодні, 09 Грудня 2019
13.10.2018
1271
0

У Херсоні згадали про мостоперехід, бо їде Президент

У Херсоні згадали про мостоперехід, бо їде Президент

На сесії Херсонської обласної ради звітували про стан справ зі спорудженням мостопереходу Сенявіна-Залаегерсег. З якого дива?

Може, «будівництво століття» таки зрушилося з мертвої точки і на об’єкті, та бодай хоч на його стартовій черзі, от-от переріжуть червону стрічку? Та ні ж… з-під паркану, яким кілька місяців тому старанно огородили будівельний майданчик на Бериславському шосе, як і раніше, нічого не визирає. Окрім підйомного крану. А причина публічного рапорту проста – сьогодні в Херсоні буде Президент Петро Порошенко. Тож створити видимість того, що на об’єкті, на який постійно спрямовуються кошти, зокрема й, державні, це так само, як зробити генеральне прибирання… там, де проїжджатиме кортеж Гаранта. Вже більше року, як мостоперехід, а по факту – голий будівельний майданчик, перебуває на балансі Херсонської ОДА, куди його передала міська рада. Відтак доповідав «про успіхи» мега-проекту в.о. директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Олександр Руснак. Чиновник нагадав, що об’єкт пройшов заново всю процедуру оформлення документів, адже попередній пакет втратив терміни. Новий власник вдався до коригування плану, що коштувало 239 тис. гривень, після чого було проведено комплексу державну експертизу по всім напрямках – вартість робіт 315 тис. гривень. Потім проект пройшов погодження профільних міністерств – мінрегіонбуду, мінекономіки, мінфіну, мін’юсту. Влітку 2017 року його затвердив Кабмін. У жовтні було підписано договір на виконання робіт.

-Зазначу, що процедура була європейська, були три учасника, серед яких – учасник з Туреччини також, але переможцем стало наше підприємство, з м. Києва, - розповів Олександр Руснак.

Керівник департаменту повідомив: у 2017 році на об’єкті виконано робіт на суму майже 62 млн. гривень, з яких 37, 5 мільйонів – кошти державного фонду регіонального розвитку, 11,8 млн. – кошти Херсонського міського бюджету, 2 млн 300 тис. – обласний бюджет. У 2018 році на реалізацію проекту передбачено 132 млн. гривень. Таким чином на теперішній час об’єкт профінансовано майже на 190 млн. гривень, виконано робіт на суму 50,5 млн. гривень. Ку ж пішли ці кошти і чому цього не видно? Чиновники запевняють – не видно, бо це роботи під землею…

- На даний час вже винесено каналізацію, це коштувало 11,9 млн. гривень, виконано роботи щодо перелаштування водопроводу і його перенесення, чекаємо на перепідключення водопровідних мереж. На даний час на шляхопроводі завершуються роботи щодо облаштування дощової каналізації, - повідомив в.о. директора Департаменту будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА Олександр Руснак.

Також у сесійній залі прозвучало, що майбутній мостоперехід пильнує міждепутатська комісія міськради. Цьогоріч міська рада виділила на мостоперехід 50 млн. гривень, з них, але підрядник працює досить повільно, тому графік будівництва не виконується.

А от очільник Херсонщини не скупиться на слова подяки у питанні мостопереходу. І обіцяє, що мостоперехід городяни побачать вже навесні.

- Хочу подякувати обласній раді, бо це дуже великий проект. Хочу нагадати, ми його забрали з міста Херсона і в начальник УКС перехрестився, сказав – слава Богу, з мене це питання знято. Що стосується термінів – ми маємо надію що весною ми всі там будемо, на тому мосту… На жаль, фінансування, яке є в нас, яке ми по крупицям збираємо з різних джерел, відкривається з червня місяця, а не з початку року і саме ці речі відтерміновують будівництво. Щоб не було сумнівів у кожній копійці бюджетній, яка витрачається на мостоперехід, я дав доручення прокуратурі Херсонської області та БЕП, щоб спільно з КРУ кожен акт, який лягає в казначейство, перевірявся через державний аудит в межах кримінального провадження, не тому що ми підозрюємо, а тому що я не хочу бути причепленим, як ті попередники, до того чи іншого явища. Ми перевіряємо кожну бюджетну копійку, яку ми всі тратимо на мостоперехід, - зазначив Андрій Гордєєв.

Тим часом з часу закладення символічної капсули на об’єкті (її до речі, закладали не один раз) вже минули весни і весни. Мостоперехід пережив відмивання коштів, кримінальні провадження, суди, зміну підрядників і – купу чинів, які приїздили на ньому піаритися. А віз все нині й там.

Теги:

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину