Pik
Сьогодні, 15 Вересня 2019
16.05.2019
334
0

У Херсоні вже виписують електронні рецепти на ліки

У Херсоні вже виписують електронні рецепти на ліки

З 1 квітня урядова програма «Доступні ліки» перейшла під управління Національної служби здоров'я України. І тепер пацієнти отримують безкоштовні ліки за електронними рецептами, повідомляє у Фейсбук Тетяна Кондакова.

Як розповіла завідувачка поліклінікою №2 клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних Валентина КИРЮШИНА, це нововведення значно спростило процедуру реєстрації та виписки рецепта для лікаря. Пацієнтам теж стало зручніше користуватися програмою – перш за все, отримання ліків більше не прив'язане до міста або району, де був виданий електронний рецепт, тобто можна прийти в будь-яку зручну для вас аптеку, яка уклала договір з НСЗУ, і отримати ліки.

- Хто може отримати електронний рецепт?
- Будь-який пацієнт, який підписав декларацію з сімейним лікарем і користуються програмою «Доступні ліки». Сьогодні механізм відшкодування вартості ліків, за яким працює ця програма, поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет II типу і бронхіальну астму.

- Якщо більш конкретніше, як це працює?
- Ви приходите на прийом до свого лікаря. Він після прийому виписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я. На мобільний номер пацієнта, зазначений в декларації, приходить повідомлення з унікальним номером рецепта та кодом для отримання ліків в аптеці. В аптеці ви називаєте номер рецепта, а фармацевт пропонує лікарські засоби, які є в наявності і входять в програму «Доступні ліки». Якщо необхідного препарату немає, його можна отримати в іншій аптеці. Або, якщо ви хочете вибрати більш дорогий лікарський препарат або ліки іншої марки, ви можете вибрати його і доплатити різницю.

- Напрошується питання, як реагують на ці зміни люди, яким важко користуватися мобільним телефоном – літні люди, слабозорі і т.д.?
- При необхідності або на прохання пацієнта, якщо бабуся, наприклад, не може читати смс-ки, лікар зробить виписку з амбулаторної картки із зазначенням номера електронного рецепта, який пацієнту потрібно буде просто назвати в аптеці для отримання ліки. Однак наявність мобільного телефону – обов'язкова умова. Також в деяких випадках ми йдемо назустріч, і за бабусь рецепт можуть отримати онуки.

Розмову вела Тетяна Кондакова

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину