Pik
Сьогодні, 11 Грудня 2018
13.10.2017
192
0

У Херсоні вшанували пам'ять Всеволода Заботіна

У Херсоні вшанували пам

У грудні виповниться 100 років з Дня народження людини-легенди, чиє ім’я навіки вписане в історію світового суднобудування, - Всеволода Заботіна. Цю дату у Херсоні вже почали відзначати: урочистості на згадку про Великого корабела відбулися в обласному театрі ім. М. Куліша. Свято ветеранам Херсонського суднобудівного заводу подарувала Корабельна районна в м. Херсоні рада, передає ПІК.

Всеволод Заботін 25 років керував Херсонським суднобудівним заводом. За цей час ХСЗ збудовано понад 230 суден, з яких 76 відправлено на експорт. Танкери, ліхтеровози, криголами… 

За рік на заводі здавали до 12 суден, повнокомплектних, себто зведених з нуля. І все руками херсонців, бо кваліфіковані кадри Всеволод Заботін не шукав десь в інших містах, на інших підприємствах, а виховував на своєму заводі.

Так, багато хто проходив усі сходинки суднобудування, від робітника – до керівника. І в Херсоні й донині мешкають чимало тих, кому путівку в життя, привівши до успіху, дав Заботін.

…Крім суден-гігантів «заботінський» ХСЗ встигав будувати територію комфорту для заводчан. Багатьом це здавалося фантастикою, але в Херсоні, з’єднаний мостом, виріс мікрорайон «Кораблем».

Місто у місті – з дитсадками, школами, лікарнею, кінотеатром, стадіоном, будинками, зведеними за останніми будівельними технологіями. І, певно, саме завдяки цьому дітищу Заботіна, з висотками, потопаючими в зелені, у далекому Ленінграді люди виходили на площі з плакатами «Хочемо жити, як у Херсоні…».

Читайте також: Легенди суднобудування: у Херсоні відбулася зустріч ветеранів ХСЗ

Про все це і не тільки згадувалося у  театрі ім. М. Куліша. Особливо зворушливо виглядало інтерв’ю з телеархівів із самим Всеволодом Заботіним. Плівка хоч і стара, але робить дива, зупиняючи час, воскрешаючи  моменти життя унікальних людей.

Ностальгійну атмосферу в залі доповнили пісні від кращих акторів театру, а ще – виступи представників юного покоління. Здавалося, що вечір, присвячений Великому корабелу, як у тій відомій пісні, пройшов під девізом «Я люблю тебя жизнь»,  адже   Всеволод Заботін так любив життя.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину