Pik
Сьогодні, 26 Вересня 2020
24.04.2018
1005
0

У Херсоні відзначають 100-річчя відновлення державності Литви

У Херсоні відзначають 100-річчя відновлення державності Литви

Херсонські вчені підготували проект, присвячений сторіччю відновлення литовської державності, передає ПІК.

Про це розповіли на прес-конференції 24 квітня Віталій Андрєєв, доктор історичних наук, професор, Херсонського державного університету та НаталіяБімбірайте, голова правління «Культурний центр Україна – Литва».

«Я дуже щаслива з того, що херсонці приготував таку унікальну річ до 100-річчя (відродження литовської державності – ред.) – це книга, яка називається «Світло та тіні» Першої республіки: Литовська держава у 1918 – 1940 роках», - відзначила на прес-конференції Наталія Бімбірайте.

«Я відповідаю за наукову складову цього проекту. Цей проект включає в себе такі дві частини – перша, це книга присвячена відродженню литовської державності і її розбудові у 1918-1940 роках. Автор – молодий херсонський історик Артем Петрик, я науковий редактор цієї книги», - повідомив Віталій Андрєєв.

На його думку, ця книга цікава для українців з огляду на ті паралелі, які можна провести.

«Чим цікава ця книга для нас, для українців – ми якраз відзначали 100-ліття відродження української державності (1917-1921 років). І українська державність в цей час, і боротьба за незалежність зазнали поразки. І в той же час відроджена Литовська держава у 1918 році виборола себе у нелегкій боротьбі, поки не була ліквідована. І з цієї точки зору, ці паралелі і будуть цікаві читачеві», - каже вчений.

«Не секрет, що надзвичайно мало відомо українцям про історію Литви і особливо про історію Литви якраз таки міжвоєнного періоду 1918 – 1940 років. Це книжка науково-популярна, вона буде цікава широкому колу читачів», - відзначив Андрєєв.

Читайте також: У Херсоні 19-20 травня пройдуть Дні культури Литви у Херсоні

Друга складова наукової частини проекту херсонських вчених - у вересні у Херсонському державному університеті відбудеться Міжнародна науково-практична конференція, присвячена відродженню литовської державності.

«Минулого року ми провели міжнародний круглий стіл разом з організацією Україна – Литва і цей досвід дуже позитивний. І тому цьогоріч, відзначаючи сторіччя відродження державності Литви, ми хочемо провести такий масштабний захід як Міжнародна науково-практична конференція, присвячена відродженню литовської державності. На ній мають бути присутні відзначні дослідники як з литовського боку, так і українські. Я думаю, що це буде потужний науковий форум», - відзначив вчений.

Як повідомила Наталія Бімбірайте, ця Міжнародна науково-практична конференція відбудеться у вересні у рамках святкування Дня міста у Херсоні.

грузия 6

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину