Pik
Сьогодні, 17 Июля 2019
06.08.2018
2221
0

У Херсоні відкрили центр з надання послуг європейського зразка "Open Space"

У Херсоні відкрили центр з надання послуг європейського зразка "Open Space"

У Херсоні відкрили ювілейний, десятий в Україні, центр європейського зразка з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану «Open Space». Знаходиться він у приміщенні Херсонського міського відділу ДРАЦС. Про це ПІК повідомили у Головному територіальному управлінні юстиції у Херсонській області.

У «Open Space» громадяни зможуть без жодних черг отримати весь спектр послуг, які надають відділи ДРАЦС: отримання свідоцтва про народження, шлюб чи його розірвання, свідоцтва про зміну імені, повторні свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану.

У Херсоні відкрили центр з надання послуг європейського зразка

У Херсонському центрі з надання послуг ДРАЦС обладнаний дитячий куточок Юстимчика, ведуться роботи зі спрощення доступу до Центру людей із особливими потребами.

- Чому відкриття OpenSpace дуже важливе саме для Херсона? Бо саме ми найбільше обслуговуємо наших громадян із окупованого Криму. Лише з початку року послугами ДРАЦС нашої області скористались більше 5,5 тисяч кримчан. – зазначив керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

У Херсоні відкрили центр з надання послуг європейського зразка

Значна кількість громадян, які обслуговуються відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області (далі – Відділи ДРАЦС), це громадяни, які переселились або проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, оскільки усім їм необхідно отримувати легітимні документи, а Херсонська область є найближчим місцем, де можна зареєструвати народження або смерть, шлюб, розірвання шлюбу тощо, та отримати відповідні документи.

Звичайно, найчастіше громадяни звертаються з питання отримання повторних свідоцтв та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, які в подальшому необхідні для оформлення паспортних документів. У 2018 році громадянам з тимчасово окупованої території України видано вже понад 3000 (точніше – 3148) повторних свідоцтв та витягів.

У Херсоні відкрили центр з надання послуг європейського зразка

Також, не менш важливою є процедура отримання свідоцтв про народження та смерть громадян, які народились та померли на окупованій території.

Так, у 2018 році зареєстровано – 906 народжень та 147 смертей. Відповідно така ж кількість видана свідоцтв про народження та смерть.

У зв’язку з великою кількістю помилок, допущених працівниками органів ДРАЦС Криму під час внесення актових записів до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, відділом державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області здійснюються операції в Реєстрі по виправленню вказаних помилок, а також по проставленню відміток в актові записи Криму про розірвання шлюбу за заявами осіб з окупованої території, які звертаються до відділів ДРАЦС по всій Україні.

У 2018 році вже здійснено 1300 таких операцій.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину