Pik
Сьогодні, 28 Травня 2020
01.04.2019
759
0

У Херсоні відкрили перший кризовий центр для жертв домашнього насилля (відео)

У Херсоні відкрили перший кризовий центр для жертв домашнього насилля (відео)

Гроші на цей проект виділили міжнародні організації. Мерія також виділила з бюджету 200 тис. грн., йдеться у сюжеті «5 каналу».

Кризовий центр для жінок, які потерпають від домашнього насилля, запрацював у Херсоні. Мешкають там дві жінки з дітьми, ще семеро – відвідують. З ними працюють психологи, соціальні працівники та юристи. Загалом, центр готовий прийняти одночасно до восьми мам.

Жінка просить не показувати свого обличчя і не називає себе. Побоюється, що її впізнає чоловік, від якого постраждала і втекла з дітьми.

Згадує: "Я помітила його неадекватну поведінку, потім я помітила, що він вживає наркотичні речовини. Він дуже змінився, став дуже агресивним, почав зриватися на мене і на дітей".

Жінка разом із дітьми перебуває у кризовому центрі два тижні. Крім неї тут мешкає ще одна жертва домашньої тиранії зі своїми дітьми. У обох – ані рідних, ані можливості зняти житло. Ще семеро жінок відвідують центр. Вони змогли втекти від домашнього насилля з боку чоловіків до своїх рідних.

"Співпрацюємо в рамках денного центру, де з жінками, які мають ті чи інші види домашнього насилля, працює психолог, соціальний працівник, юрист. Кожна жінка, яка має таку проблему, може звернутися до кризового центру денного", – запевняє працівниця Наталія Краско.

Такий кризовий центр – перший у Херсоні. Гроші на цей проект виділили міжнародні організації. Мерія також виділила з бюджету 200 тис. грн.

"Нам ідуть назустріч ті грантодавці, ті донори, які вже працюють у цій сфері. Хочу ще раз подякувати таку структуру як Фонд ООН в сфері народонаселення, уряди Великобританії та Канади, які підтримали цей напрямок", – зазначає директор Херсонського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Антон Єфанов.

Щороку в Україні фіксують 100 тис. випадків домашнього насилля. Лише торік в області до поліції звернулися майже 5 тис. жінок, які скаржилися на жорстоке поводження чоловіків.

Ярослава Мовчан, Сергій Мовчан, Херсон, "5 канал"

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину