Pik
Сьогодні, 22 Октября 2018
09.10.2018
271
0

У Херсоні відбудеться виставка «Козацькому роду – нема переводу»

У Херсоні відбудеться виставка «Козацькому роду – нема переводу»

11 жовтня у приміщенні державного архіву області буде відкрито виставку оригіналів архівних документів «Козацькому роду – нема переводу» до Дня захисника України та Дня Українського козацтва, повідомляє Херсонська ОДА, передає ПІК.

На виставці експонуватимуться сповідні розписи населених пунктів Херсонського, Кизикерменського повітів Херсонської губернії, що заселялись колишніми запорожцями. До уваги будуть представлені карти землеволодінь, що отримані у власність колишньою козацькою старшиною.

Будуть представлені архівні документи, які відображатимуть стан козацьких пам’яток на межі ХІХ-ХХ ст., ставлення органів влади та місцевого самоврядування, громадських об’єднань до збереження історичної і культурної спадщини краю.

Значну частину виставки складають фотодокументи із фондів особового походження поета, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Братана, краєзнавця, почесного громадянина м. Херсона Євгена Горностаєва, фотохудожника, заслуженого діяча мистецтв України Василя Рилєєва , що розповідають про вшанування козацьких традицій на Херсонщині, встановлення українському козацтву пам’ятників, пам’ятних знаків на території Кам’янської Січі та острові Тягині. Так, останні надходження до фондів державного архіву області ілюструє фоторепортаж про святкування 500-річчя українського козацтва на о. Тягинь фондоутворювача держархіву В.Рилєєва.

У рамках відзначення Дня Українського козацтва державний архів області 11 жовтня 2018 року презентує збірник документів „Козацтво Півдня України 1782-1811 рр. у сповідальних розписах Херсонської духовної консисторії”, підготовлений дослідником історії козацтва Олексієм Паталахом та виданий держархівом у щорічній серії „Бібліотечка архіву”.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину