Pik
Сьогодні, 20 Січня 2021
05.05.2019
1864
0

Вистава «Незнайомка» - приклад того театру, який змушує замислитися (фото)

У Херсоні презентували виставу-експеримент про вічне (фото)

На сцені Херсонського театру ім. М. Куліша часто можна побачити вистави так званого легкого жанру, покликані підняти настрій, відволікти від повсякденних турбот. Втім, бувають і постановки, які западають у душу, надовго залишаючись у пам’яті. Претензію на одну з таких робіт заявила вистава «Незнайомка», допрем’єрний показ якої відбувся 3 травня на сцені під дахом Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, передає ПІК.

IMG_9252

IMG_9260

Постановку створено за мотивами світової класики – новели Стефана Цвейга «Лист незнайомки». Режисер вистави – Катерина Слажнєва – вдалася до творчого експерименту, поєднавши драму і балет. Особливість «Незнайомки» у тому, що головну роль у ній грає… балетмейстер. Це дебют – перша драматична роль Ольги Саніної, яка працює балетмейстером у театрі ім. М. Куліша і до цього виконувала у виставах суто хореографічні партії. 

IMG_9269Для мене це як наступний крок у розвитку. Мені було дуже цікаво, мені хотілося цього. Я вважаю, якщо людина займається тим, що вона любить, це в будь-якому випадку має вийти. Сподіваюсь, що вийшло, - зізналася Ольга Саніна.

IMG_9282

IMG_9295

Ользі Саніній дісталася дуже непроста роль, хто читав Цвейга, знає – його твори пронизані трагізмом на межі надриву. Героїня новели «Лист незнайомки» - жінка, яка все життя кохає одного чоловіка, а він того і не підозрює. Ба більше, доля зводить пару не один раз, у короткоплинних романах, але об’єкт кохання свою давню знайому щиро не впізнає, завдаючи тій невимовного болю. Письменника-ловеласа зіграв Валерій Гайфуллін.

IMG_9299

IMG_9323

Вистава для сприйняття досить важка, так що час від часу на очі глядачам навертаються сльози. Головне навантаження, звісно ж, на жіночу роль. Попри перший досвід драматичної гри, Ольга Саніна викладається на повну. Постановку яскравою роблять сцени балету. А ще - ній чудові, змістовні декорації, вдало підібрані сценічне світло і музичний супровід. Все це дозволяє глядачу на повну зануритися у трагедію, із тих, що трапляються на життєвому шляху багатьох, а, може, хтось споглядав і пережите особисто…

IMG_9343

IMG_9417-2

IMG_9423-2

Фінал вистави ошелешує смертю головної героїні. Об’єкт її кохання – у ступорі. Однозначно, «Незнайомка» - приклад того театру, який змушує замислитися і, певно, кожен візьме із вистави щось своє. 

IMG_9443 

IMG_9446

- Ольга Саніна -  людина, яка горить, яка мріє, яка бажає створити щось нове. І от я дуже їй вдячна, я вдячна долі, що мене звела з Ольгою, і ми створили таку виставу. Сподіваюсь на те, що ми її кудись повеземо, - розповіла режисер вистави Катерина Слажнєва.

Повноцінна прем’єра «Незнайомки» на херсонського глядача чекатиме влітку, експериментальну виставу вирішили показати вже після фестивалю «Мельпомена Таврії».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину