Pik
Сьогодні, 26 Квітня 2019
13.09.2018
555
0

У Херсоні презентували унікальну печатку князя Святослава Хороброго

У Херсоні презентували унікальну печатку князя Святослава Хороброго

У Херсонському краєзнавчому музеї презентували унікальну печатку князя Святослава Хороброго, якого історики ще називають Першим запорізьким козаком. Про це повідомляє ПІК.

Печатка Святослава Хороброго - це чи не єдиний артефакт, що належав князям і зберігся до нашого часу. До Херсона реліквію привіз історик та координатор Всеукраїнської акції “Пам’ять Нації” Олександр Алфьоров на запрошення херсонського осередку “Національного Корпусу”.

печатка князя Святослава Хороброго

Реліквію близько 40 років тому таємно вивезли з України до Росії. Нещодавно її вдалося знайти та повернути. Деталі, як це вдалося зробити, не розголошуються. Відомо лише, що печатку знайшли завдяки тому, що колишній її власник шукав покупців на неї.

Це єдина печатка Святослава Ігоровича, що дійшла до наших днів. На ній зображений двозуб, який є прототипом українського тризуба.

печатка князя Святослава Хороброго

Сама печатка являє собою свинцевий диск близько трьох сантиметрів. Нею скріплювали документи: кріпили до пергаменту два шнури, на них - свинцеву болванку, по якій били штампом, що давав відбиток з певним зображенням. Двозуб був особистим символом Святослава.

З Херсона печатку повезуть до Львова і вже 21 вересня її можуть побачити львів'яни.

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину