Pik
Сьогодні, 22 Вересня 2020
18.05.2018
1062
0

У Херсоні презентували історичну книгу про Україну та Литву

У Херсоні презентували історичну книгу про Україну та Литву

У Херсоні презентували історичну книгу «Світло та тіні» Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках», інформує Управління громадських зв’язків Херсонської міської ради, передає ПІК.

Автор Артем Петрик - кандидат історичних наук, викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Херсонського державного університету.

"Книга присвячена литовському державному ренесансу, - відзначає Артем Петрик. - Багато в чому литовська історія перекликається з українською. І українці, і литовці змогли зберегти свою ідентичність. Ця історія про те, що лише сильна духом держава здатна вистояти. У свій час литовці повірили у власну незалежність попри заборону говорити рідною мовою, попри радянську пропаганду".

Невід'ємною частиною книги став опис стосунків України та Литви. Адже Литва була у свій час чи не єдиною країною у світі, яка підтримувала український національний рух. Майже одночасно в Україні та Литві почалися процеси реставрації державності, які в обох країнах беруть свій початок від часів діяльності української Центральної Ради.

Видано 300 примірників книги, розповсюджуватимуться вони безкоштовно.

Читайте також: Херсонські вчені підготували проект, присвячений сторіччю відновлення литовської державності

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину