Pik
Сьогодні, 19 Грудня 2018
19.06.2018
1462
0

У Херсоні посилюють заходи безпеки в закладах освіти

У Херсоні посилюють заходи безпеки в закладах освіти

На засіданні виконкому Херсонської міської ради 19 червня затвердили Примірний порядок організації пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти міста Херсон, передає ПІК.

«У закладах освіти міста стали непоодинокі випадки порушень громадського порядку, з’ясування стосунків між батьками, відволікання педагогічних працівників від виконання основної діяльності, також проникнення сторонніх осіб на територію і в приміщення закладів освіти, почастішали крадіжки майна», - відзначила на засіданні виконкому Олена Кулик, перший заступник начальника міського управління освіти.

«До того ж, треба врахувати, що Херсонська область є прикордонною і є посилення загрози терористичних актів, протиправних дій, - сказала Олена Кулик, - Слід пригадати і про серію випадків отруєння школярів невідомими газоподібними речовинами і у зв’язку з цим Міносвіти рекомендувало посилити заходи безпеки та охорону закладів освіти».

Читайте також: Охорону половини шкіл Херсона фінансують батьки

На сьогодні пропускний режим у закладах освіти – світова практика, відзначила перший заступник начальника міського управління освіти.

Примірний порядок, зокрема, передбачає, що батьки учнів (вихованців) або особи, які їх замінюють проходять до будівлі ЗО через центральний вхід при наявності документа державного зразка, що підтверджує їх особу. Документ пред’являється в розгорнутому вигляді черговому, а відвідувача реєструють у «Журналі обліку відвідувачів». Прописані також правила, зокрема, для журналістів, які відвідують заклад освіти.

«Примірний порядок пропускного режиму та правила відвідування закладів освіти Херсона включає в себе базові, основні, ключові вимоги та норми. На підставі цього примірного порядку кожен заклад освіти розробить власні Порядки, які будуть враховувати специфіку і особливості роботи закладу. Порядки будуть розглянуті на загальних батьківських зборах, засіданнях рад закладів і після їхнього схвалення затвердженні наказом керівника і запроваджені з вересня поточного року. Порядок відвідування закладів освіти буде обов’язковим для виконання учнями, батьками, працівниками та відвідувачами закладів освіти», - пояснила Олена Кулик. Основний меседж: заклад освіти – це територія безпеки, підкреслила вона.

У свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко відзначив, що важливо не перегнути палицю у цьому питанні.

«Це примірний порядок пропускного режиму. Він буде допрацьовуватися, мабуть, для кожної школи індивідуально, я бачу. Але я хотів би, щоб ми в бажаннях забезпечити безпеку наших дітей не перегнули цю палицю, щоб не сталося так, щоб батьків не стануть пускати до класного керівника. Або коли треба буде записатись у якомусь журналі обліку - але це, можливо, і нормально, коли людина, яка заходить, пред’являє посвідчення особи, бо ті випадки, які ви наводили, вони непокоять. Тому я хотів би, щоб це було абсолютно коректно по відношенню до батьків, в першу чергу, які хочуть поспілкуватися з вчителем, директором чи вихователем», - відзначив він.

«Ми прописували порядок таким чином, щоб не порушувати права батьків щодо участі у освітньому процесі», - сказала Олена Кулик.

Також під час обговорення виникло питання про необхідність забезпечити безпеку дітей і на шкільних подвір’ях, адже в деяких школах дітей не випускають на перервах на вулицю. 

 Фото з відкритих джерел

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину