Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
17.12.2018
717
0

У Херсоні показують роботи художниці-пенсіонерки

У Херсоні показують роботи художниці-пенсіонерки

27 грудня 90 років виповниться херсонській художниці Олені Рибальченко. В історію українського живопису жінка увійшла як митець-самоучка, передає ПІК.

Вона не має художньої освіти, а писати картини почала вже на пенсії. Малює бабуся у стилі наївного мистецтва. Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко… Художників, які творили у схожому жанрі, в Україні можна перелічити на пальцях однієї руки, сюди ж увійде і Олена Рибальченко, яка багато років пропрацювала звичайною кранівницею на заводі.

Втім, за оцінкою мистецтвознавців, стиль такої художниці більш унікальний. Херсонська бабуся пише сюжетні картини. На її роботах оживають українські народні пісні! А малює Олена Павлівна на звичайній фанері, шматочки якої люди викидають, як непотріб… Фарби художниця купує на скромну пенсію, а мешкає в однокімнатній квартирі, де за майстерню їй слугує куточок біля газової плити. У таких умовах художниця створила близько тисячі картин. Багато з них експонувалися у найвідоміших музеях України, а частину робіт жінка їм подарувала.

Минулими вихідними в Херсоні дано старт серії експозицій до ювілею нашої талановитої землячки. Першу виставку – близько трьох десятків картин представили у холі ККЗ «Ювілейний», в межах фестивалю «Книжковий Миколай». Попри поважний вік, прибула на відкриття і сама художниця.

-Я дуже щаслива, що все так до ладу організували і мої роботи можуть побачити люди. Я малюю душею і воно має радувати інших, - розповіла пані Олена.

Після «Книжкового Миколая» художниці запропонували розмістити експозицію у стінах обласного онкологічного диспансеру. Річ у тім, що роботи Олени Рибальченко дуже позитивні, відтак здатні налаштувати хворих людей на швидше одужання. Пропозицію художниця прийняла. Ну а вже безпосередньо перед Днем народженням Олена Рибальченко відкриє виставку своїх робіт в обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка. Там можна буде побачити найповнішу експозицію художниці.

2_3

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину