Pik
Сьогодні, 20 Октября 2020
26.11.2019
851
0

У Херсоні показали «Красу без обмежень»

У Херсоні показали «Красу без обмежень»

У Херсоні в облмуздрамтеатрі імені Куліша презентували фотопроєкт «Краса без обмежень», де на світлинах поряд – діти з інвалідністю та військові, повідомляє ПІК.

Двадцять військовослужбовці 11-ї окремої бригади армійської авіації та двадцять дітей – вихованців Олешківського дитячого будинку, творчого дитячого колективу «Янголи Добра», громадської організації «Аутизм. Зачаровані діти – Херсон», стали головними героями світлин фотографині Марини Бурак.

Автор світлин каже, що зйомки проходили протягом п’яти днів по кілька годин. «Зимові» сюжети знімали у червні, тому було спекотно. «Мене питали: чи йдуть діти на контакт, чи з ними легко? Я вас запевняю, з ними працювати легко, душевно», - розповідає на пресконференції Марина Бурак.

«Дякуємо всім, хто доєднався до проєкту. Коли отримали згоду військових після погоджень на участь у проєкті, то ми були щасливі. Ці діти будуть дорослішати, але залишатимуться отакими справжніми, будуть зажди дорослими дітьми. А є люди, які захищають, таке їх покликання», - відзначила співорганізатор фотопроєкту Марина Колокот, яка є мамою учасника АТО.

Започаткувала фотопроєкт у Херсоні ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «Велід». Керівник цієї організації Віктор Булка каже, що мета проєкту - формування толерантного ставлення до дітей з інвалідністю. Довгі роки раніше нас привчали, що людей з інвалідністю треба десь закрити, виключивши з суспільного життя. Тому зараз доводиться ламати стереотипи. І тут прикладом може слугувати театр імені Куліша, серед акторів якого є люди з інвалідністю, вихованці Олешківського дитячого будинку. Та й сам фотопроєкт запросив на презентацію у театр генеральний директор – художній керівник театру Олександр Книга. Він також запропонував провести 3 грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, інклюзивний захід «Творчість без кордонів». На сцену театру – кафе разом виходитимуть діти з інвалідністю – учасники творчого колективу «Янголи Добра» та актори театру.

Віктор Булка каже, що 3 грудня – це не свято, це день, коли є привід ще раз нагадати про толерантне ставлення до людей з інвалідністю, про захист їх прав, про створення таких умов, за яких вони можуть не залежати від соціальних виплат, а працювати і отримувати достойну заробітну платню.

Під час благодійного виступу у театрі 3 грудня збиратимуть кошти на виготовлення фото календаря на 2020 рік з фотографій проєкту «Краса без обмежень». Недарма кількість учасників така – 20 дітей та 20 дорослих, кажуть організатори фотопроєкту.
Зараз переглянути світлини фотопроєкту можна на другому поверсі театру, раніше її вже презентували на День відкритих дверей 11-ї окремої бригади армійської авіації у Чорнобаївці, в обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, пізніше експозиція мандруватиме іншими залами Херсона.

За можливість долучитися до проєкту дякують батьки юних учасників проєкту. Алла Бугаєнко (у фотопроєкті взяв участь її син Даниїл) каже, що діти відчули себе зірочками і що це дуже для них важливо. А Юлія Лихолєтова, мама учасниці проєкту Антоніни, розповідає, що, як виявилось, її донька вміє позувати, хоч не навчалась у модельній школі. «Вона йде на контакт з іншими людьми. Ми можемо показати, що ми такі, як усі, ми також хочемо брати участь у показі мод, займатися фотозйомками. У нас, можливо, більше талантів, ніж у звичайних діток, ми це лише потихеньку все, пізніше показуємо», - розповідає під час презентації фотопроєкту Юлія Лихолєтова.

Організатори проєкту сподіваються, що приклад цих мам та дітей надихне інших, які не такі поки що сміливі, як учасники фотопроєкту: «Якщо змогли вони, зможу й я».

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину