Pik
Сьогодні, 05 Березня 2021
24.07.2019
1143
0

У Херсоні планують замінити близько 5 тис. вуличних світлоточок

У Херсоні планують замінити близько 5 тис. вуличних світлоточок

Експерти CES презентували міському голові Володимиру Миколаєнку та його першому заступнику Ігорю Козакову техніко-економічне обгрунтування щодо підвищення енергоефективності в громадських будівлях міської клінічної лікарні ім.О.С.Лучанського та  вуличного освітлення у Херсоні, повідомпяє прес-служба херсонської міськради, передає ПІК.

Проект впроваджується Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО, компанією-консультантом Clean Energy Solution (CES), Херсонською міською радою та передбачає:

- реконструкцію вуличного освітлення із застосуванням LED-світильників та встановлення нових блоків управління розподільчими пунктами керування освітленням із дистанційним управлінням із центрального диспетчерського пункту та передачею даних;

- термомодернізацію будівель із реконстрцкцією системи опалення лікарні ім.О.С.Лучанського (головного корпусу, поліклініки №1, дитячої поліклініки та пологового відділення).

Так, за словами експертів, був проведений соціально-економічний аналіз, здійснені розрахунки щодо заходів енергоефективності, обстежені об'єкти (вулиці та будівлі лікарні).

У результаті дійшли висновків, що термомодернізація буде проведена на 4-х будівлях лікарні, про яка йшла мова вище. Саме вони, за інформацією CES та НЕФКО, покривають 80% усієї енергоефективності лікарні.Такі заходи потребують 4,2 млн євро, а термін окупності складає 10,5 років. За інформацією CES, це дасть можливість зекономити до 46% енергоспоживання.

Стосовно ж вуличного освітлення заступник керівника проекту Златко Бачеліч повідомив, що загалом було обстежено 350 вулиць міста загальною протяжністю 241 км та 9,5 тис. світильників. У результаті зупинилися на 84 пріоритетних вулицях, де планують замінити майже 5 тис. світильників на LED-світлоточки.

"Такі розрахунки обумовлені тим, що саме на цих вулицях зосереджена більша кількість навчальних закладів, тут проходить 29 автобусних та 7 тролейбусних маршрутів", - додав експерт.

Вартість цього напрямку проекту складає 2,7 млн євро. Загальний же бюджет складає 6,9 млн євро, із яких грантових коштів - близько 1 млн євро, місцевих коштів - 1 млн євро, кредит НЕФКО - близько 5-ти млн євро.

У свою чергу, міський голова Володимир Миколаєнко подякував НЕФКО та CES за пророблену роботу: "Тепер завдання №1 - донести важливість цих соціальних проектів до депутатського корпусу. Хотілося б, щоб у жовтні цього року ми уже вийшли на підписання угоди з НЕФКО та перейшли безпосередньо до впровадження".

 

 

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину