Pik
Сьогодні, 15 Грудня 2018
05.12.2018
272
0

У Херсоні палацу молоді і студентів світить реорганізація?

У Херсоні палацу молоді і студентів світить реорганізація?

У Херсоні знову звучить питання про реорганізацію обласного Палацу молоді і студентів. Днями колектив закладу зібрав прес-конференцію, передає ПІК

Працівники колишнього ДКТ занепокоєні тим, що чиновники від культури зібралися реформувати палац… шляхом ліквідації юридичної особи як такої. Як зазначила в.о. директор обласного Палацу молоді і студентів Олена Звягіна, 29 листопада на розгляд постійної комісії з питань комунальної власності Херсонської обласної ради без відома керівництва і колективу закладу потрапило питання про його реорганізацію.

У Департаменті культури і туризму ОДА вирішили, що на часі краще буде об’єднати два палаци – молоді і студентів та обласний Палац культури. Назву залишити останнього, переселивши заклад до будівлі реформованого Палацу молоді і студентів.

Читайте також: У Херсоні відбудують приміщення для філармонії на Перекопській 

Причини – будинок офіцерів, де зараз розміщується обласний Палац культури, віддають під обласну філармонію. Споруда стара і аварійна, вимагає реконструкції, тож колективи, які там в тісноті займаються зараз, доведеться кудись виселяти. От і вирішили чиновники від культури реформувати Палац молоді студентів. Мовляв, обидва палаци фактично з однаковими статутами, тож злагоду на одній території знайдуть, тим часом область отримає філармонійну залу. Втім, колектив Палацу молоді і студентів такої задумки не зрозумів. Працівники колишнього ДКТ впевнені – на них чекають неминучі скорочення.

- Обидва заклади є закладами культури, в обох є керівники, режисери, всі творчі, культурні працівники, які займають відповідні посади. Яким чином збережуть свої робочі місця працівники ліквідованого закладу, який припинить свою діяльність в разі приєднання з обласним палацом культури? Та ні в якому. Це буде безпосереднє скорочення штату. Тобто, ці люди остануться за бортом, тому що два режисери бути не може, як і два головних бухгалтери і т.д., - зауважила юрист обласного палацу молоді і студентів Тетяна Літвінова.

В.о. директора обласного Палацу молоді і студентів Олена Звягіна підозрює, що, певно, саме через плани реорганізувати заклад з нею до сих під не підписано контракт.

- У вересні 2018 року Департамент культури проводить конкурсну комісію на заміщення посад керівників комунальних закладів культури. На посаду директора палацу претендували три кандидатури, я виграю цей конкурс, але зі мною, у порушення законодавчих вимог, контракт досі не підписаний. Хоча 27 листопада Херсонською обласною радою було підписано контракти з усіма директорами комунальних закладів культури, окрім мене. А вже 29 листопада питання про реорганізацію палацу виноситься на комісію, - зауважила Звягіна.

Прийшла на прес-конференцію і директор Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської ОДА Світлана Думінська. Чиновниця зазначила, що за підписання контракту з очільниками комунальних установ відповідає суто обласна рада, яка є їхнім власником. Що ж до скорочень - Думінська запевняє, що такі не передбачаються. Мовляв, вся суть виключно у філармонії, вокалістам та інструменталістам якої немає де виступати.

Навіть народні артисти змушені працювати по школах і дитсадках або ж установа віддає великі кошти за оренду приміщення для концерту. У 2016 році розпорядження голови ОДА була створена робоча група зі знайдення шляхів для повноцінного функціонування філармонії, бо власної зали в Україні не має лише Херсонська обласна філармонія. Громадська рада при голові ОДА рекомендувала депутатам сприяти проведенню ремонтно-реставраційних роботи обласного Палацу культури, куди можна переселити філармонію. Згодом облрада виділила 500 тис. гривень на створення проектно-кошторисної документації під ремонт зали у колишньому будинку офіцерів. Ця документація вже зроблена. Сам проект розписаний на 69 мільйонів. Де ж взяти кошти на реконструкцію? Чиновники від культури запевняють, що одна третина від даної суми буде виділена вже у 2019 році з обласного бюджету. Решту суми збиратимуть з інших джерел.

- Пропозиція громадськості – створити спеціальний фонд, і філармонії різних областей України вже підтримали наше звернення до них, що частина коштів від продажу квитків на концерти, які відбуватимуться на Херсонщині, йтиме саме в той фонд і українська інтелігенція допоможе нам відновити приміщення для філармонії, - зазначила Світлана Думінська.

Керівництво обласної філармонії, звісно ж, зацікавлене у будь-якому концертному приміщенні, адже вже два десятиліття, відколи у Херсоні згоріла унікальна зала філармонії, виступати володарям камерного голосу ніде. Але й колегам переходити дорогу філармонійники не хочуть, бо ж всі розуміють, що таке притіснити колектив. Директор обласної філармонії Микола Іваненко бачить вихід один – обласна рада має зважити всі «за» і «проти» перед тим, як ухвалювати доленосні рішення, чи то з реорганізації, чи то зі скорочення у закладах культури.

Схоже, як вчинити правильно, депутати поки й самі не знають. Питання реорганізації розглядали на профільній комісії з питань культури обласної ради, але необхідної кількості голосів рішення не набрало. Аби у всьому розібратися, вирішили створити комісію зведену, яка до кінця січня 2019 р. грунтовно вивчить комунальну, бюджетну і культурну складову частину питання. Можливо, після цього знайдеться правильний вихід і реорганізація Палацу або відбудеться, або питання відпаде взагалі. Нагадаймо, два роки тому обласний Палац молоді і студентів збиралися реорганізувати у молодіжний центр, тоді питання не знайшло депутатської підтримки на сесії обласної ради.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину