Pik
Сьогодні, 05 Квітня 2020
16.04.2019
694
0

У Херсоні неплатників аліментів відправляють на цвинтар

У Херсоні неплатників аліментів відправляють на цвинтар

З початку року Феміда на Херсонщині присудила суспільно-користі роботи 200-м неплатникам аліментів. У юстиції кажуть – така санкція є вже крайньою мірою і застосовується до боржників, з яких інакшим чином нічого не стягнути.

У цих людей немає цінного майна і нерухомості, які можна було б описати і продати, вони не володіють авто, яким можна було б позбавити права керувати, не є власниками зброї і не ходять на полювання, яке можна було б заборонити, ну і, ясна річ, такий контингент не їздить по «закордонам», щоб можна було взяти й зняти з літака, за аліментний борг… Це категорія безробітних, принаймні, офіційно. Фінансують суспільно-корисні роботи органи місцевого самоврядування, з розрахунку на мінімальну заробітну плату. А, як відомо, хто платить, той і замовляє музику. Злісних неплатників аліментів з рішенням суду про суспільно-корисні роботи відправляють туди, де не вистачає робочих рук. У Херсоні таким місцем перед Великоднем та поминальними днями виявилося центральне кладовище в селищі Геологів. Логіка проста – люди приїздять прибрати могилки родичів, але насмічують навкруги. Привести цвинтар до ладу – завдання аліментників.

57444708_329714031018667_2216656119231676416_n

36-річному Юрію присуджено 120 годин суспільно-корисних робіт. На цвинтарі він працює майже місяць. А все через те, що не платив власним двом синам аліменти. Накопичився борг 40 тис. гривень. За фахом чоловік сантехнік, але знайти роботу за такою, здавалося б, запитаною спеціальністю, він не може. За словами Юрія, неофіційно працює вантажником, плюс – по чотири години на суспільно-корисних роботах. Чоловік божиться, що виплатить увесь борг.

Але є й такі боржники, які аліменти не платять не тому, що нема чим, а просто з принципу. Так, з журналістами зустрілася херсонка на ім’я Валентина. Жінка розповіла, що її колишній чоловік і не алкоголік, і гроші вміє заробити. На свого п’ятирічного сина він вже два роки не дає ані копійки, бо не хоче. Жінка сподіється, що борг із нього виб’ють судові виконавці, від яких і дізналася, що колишньому присудили громадські роботи. Але не все так просто: дізнавшись, що на цвинтар приїдуть журналісти, горе-татусь терміново «захворів». У філії Центру пробації у Херсонській області кажуть – повірять лише офіційній довідці від лікаря. Якщо ж такий документ чоловік не надасть, його відсутність вважатиметься прогулом. Ухилення від суспільно-корисних робіт загрожує арештом на десять діб. Якщо після закінчення терміну суспільно-корисних робіт людина не знаходить роботу і не гасить борг, матеріали щодо не сплати аліментів знову відправляються до суду… Не за горами – роботи на цвинтарі по новому колу.

Теги:

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину