Pik
Сьогодні, 20 Февраля 2018
24.01.2018
311
0

У Херсоні говорили про правові проблеми учасників АТО та шляхи їх подолання

У Херсоні говорили про правові проблеми учасників АТО та шляхи їх подолання

Днями в Регіональному центрі з надання БВПД у Херсонській області для провайдерів безоплатної правової допомоги, працівників відділів соціальної роботи, центрів надання адміністративних послуг, волонтерів та громадських активістів пройшов тренінг на тему «Основні аспекти подолання правових проблем учасників АТО на рівні громади». 

Організаторами заходу виступили громадська спілка «Мережа правового розвитку», ГО «Подільська правова ліга», ГО «ІРЦ «Правовий простір», Центр допомоги учасникам АТО при ХОДА та Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області.

Навчання проводив сертифікований тренер «Мережі правового розвитку», юрист Асоціації юристів м. Кам´янець-Подільський Максим Романюк

Держава ґарантує ветеранам АТО певні права, але механізм їх реалізації часто відсутній, і демобілізовані стикаються з масою проблем, насамперед, підтвердженням участі в бойових діях, отриманням ґарантованих державою виплат, пільг тощо.

Учасники тренінгу, працюючи в групах, визначали найактуальніші проблеми, з якими зіштовхуються ветерани АТО та члени їхніх сімей на Херсонщині – це питання трудового, земельного права, соціального забезпечення та психологічної реабілітації.

Достатньо гостро стоїть питання працевлаштування. Досліджуючи причини браку роботи для ветеранів АТО, учасники звернули увагу на небажання та невмотивованість демобілізованих працювати через великий термін виплат соцдопомоги по безробіттю, брак житла у разі пошуку роботи не за місцем проживання, незацікавленість роботодавця, байдужість громадян, негативне ставлення до учасників бойових дій (УБД) через висвітлення в ЗМІ лише негативних фактів.

Крім працевлаштування, проблемними є питання оформлення та погодження земельних ділянок. Серед причин учасники тренінгу називають небажання держави та органів місцевого самоврядування (ОМС) вирішувати ці питання, постійні зміни в законодавстві, недосконалість системи ведення земельного кадастру, корупція в державних органах, бюрократія (відсутність єдиного порядку).

Ґарантоване державою право сім´ям загиблих та учасникам АТО на  безкоштовний проїзд не завжди можна реалізувати. Учасники називають пасивність самих учасників АТО та громади в обговоренні нормативно-правових актів (НПА) та проектів для цільових аудиторій, недостатня обізнаність у правових питаннях, низький рівень правової культури, корупція під час проведення тендерів на закупівлю маршрутів перевезення (ОДА, міські ради). Також однією з причин є те, що не у всіх місцевих програмах передбачено компенсацію проїзду сім´ям загиблих.

Враховуючи, що 2018 рік оголошено роком реалізації загальнонаціонального просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», сподіваємося, що в Україні з´являться державні та  місцеві соціальні програми, які забезпечать реалізацію прав ветеранів АТО.

Не менш гостро стоїть питання відсутності механізму реалізації конституційних прав військовослужбовців в зоні АТО. На це впливає, насамперед, специфіка взаємовідносин до військовослужбовців, зловживання командирів, корупція при розподілу ресурсів, доступ правників до в/ч, страх розправи, нерозслідування підозрілих фактів загибелі військовослужбовців в зоні АТО, невмотивована економія коштів, відсутність органів досудового розслідування військових злочинів на теперішній час.

В Україні, на жаль, відсутні й державні програми з психологічної реабілітації ветеранів АТО та членів їх сімей. Учасники тренінгу пояснюють це браком нормативної бази, неусвідомленням проблеми та її наслідків суспільством, незрілістю суспільства (неготовність сприймати психологічну допомогу, сором´язливість, страх розголосу, комплекси, стереотипи, не відрізняють психіатра від психолога), відсутність реальних центрів та фінансування.

Крім визначення причин найбільш гострих правових проблем та пошуку можливих шляхів їх подолання, учасники обмінялись власним досвідом роботи, зокрема щодо консультування, здійснення представництва інтересів учасників АТО у судах та органах державної влади, виконали вправи та ситуативні завдання.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину