Pik
Сьогодні, 23 Февраля 2019
27.08.2018
439
0

У Херсоні говорили про благодійність без лапок та освіту

У Херсоні говорили про благодійність без лапок та освіту

Система благодійних внесків в освіті має бути, але якщо вона не корупційна. Про це сьогодні на брифінгу після обласної серпневої конференції педагогічних працівників Херсонщини заявив нардеп, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти Олександр Співаковський, відповідаючи на запитання, чи обійдеться Нова українська школа без благодійних внесків, передає ПІК.

 Він відзначив – система благодійних внесків існує і в США, і в Європі.

«У США, у Європі, існує система благодійних внесків. Але не корупційна – це є дуже важливим», - відзначив він.

На його думку, ці фонди не повинні існувати при дитсадку, школі чи лікарні, благодійні кошти мають бути відокремлені від адміністраторів , які працюють з дитиною.

«Є місцева влада, яка є засновниками шкіл, дитячих садочків. То вона повинна зробити і затвердити відповідне положення. Більше того, я переконаний, що цей фонд не повинен існувати при школах або при лікарнях», - каже нардеп. За його словами, фонд має наповнюватися коштами на конкретні цілі і міська рада повинна їх витрачати згідно цільового призначення.

40227183_1405651372900472_3137409189513527296_n

Нардеп категорично проти того, щоб студент чи батьки учня, що навчається, напряму здавали вузу чи школі ці гроші.  

«Я взагалі категорично проти того, щоб діючий студент або діючі батьки цієї школи напряму здавали ці кошти. Чому? Ми кажемо: перед тим, як здаси аналізи (в лікарні – ред.), занеси 200-300 гривень туди. Я ж сам ходжу по херсонським лікарням і я знаю, як це відбувається. Це є корупція і це не благодійні внески, це як  то кажуть, людину «наклонили», - пояснив нардеп.

«Я знаю дуже багато випадків, коли дитині дають перше місце за партою тільки у випадку якщо батьки здали такі то кошти. А не всі батьки це можуть зробити, в результаті виникає сегрегація в класі. Все це якраз паплюжить школу, адміністрацію і вчителів. Тому я категорично проти такої форми», - каже Співаковський.

Він відзначив, що в США завдяки благодійним фондам будуються нові корпуси університетів, але фонди ці формуються, зокрема, за кошти випускників. «Але це, наприклад, колишні випускники, які хочуть капіталізувати свій університет», - пояснив він.

 «У нас вже в суспільстві саме поняття благодійності немає того сенсу, яке воно має в усьому світі, - відзначив на брифінгу  директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко. – За забезпечення діяльності комунальних закладів освіти відповідають органи місцевого самоврядування, частково це фінансується через освітню субвенцію, зокрема, повністю фінансується заробітна плата педагогічних працівників. Є основні джерела фінансування, які мають заклади освіти. Чи може бути благодійна допомога? Вона може бути, але як благодійна допомога, абсолютно добровільна».

40133622_697343797294032_1308855626637508608_n

 

Новини по темі

 

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину