Pik
Сьогодні, 27 Февраля 2021
20.09.2018
1316
0

У Херсоні через АЧС знищать безпритульних кішок та собак?

У Херсоні через АЧС знищать безпритульних кішок та собак?

У Херсоні, де зафіксований спалах африканської чуми свиней (сел. Комишани, мікрорайон Янтарний, загибель свиней СТФ «Любава», вул. Бойко, Суворовської райради) запроваджено карантин, передає ПІК з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби. Зокрема, тут мають бути знищені бездомні собаки та кішки.

Здійснюються заходи по ліквідації спалаху відповідно до вимог затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 111 від 7.03.2018 року «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» (далі – Інструкція). План заходів з ліквідації АЧС, як і будь-якого іншого небезпечного захворювання затверджується рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (далі – ДНПК) при міській раді і є обов’язковим для виконання.

Карантин знімають через 40 діб після виконання всього комплексу заключних ветеринарно-санітарних заходів за рішенням ДНПК. Одним із таких заходів відповідно до розділу 4 п. 3 Інструкції є знищення бродячих собак і котів гуманними методами, а також проведенням дератизації власниками господарств усіх форм власності.

"Стосовно бродячих тварин, вони, як і гризуни, не хворіють на АЧС, але є переносниками збудника (вірусу) , тобто можуть бути джерелом зазначеного вище захворювання та будь-яких інших небезпечних хвороб, враховуючи умови їх життєдіяльності (контакт з дикою фауною на території мисливських угідь, плавнях, контакт з залишками харчових продуктів контамінованих вірусом, в даному випадку АЧС, на несанкціонованих сміттєзвалищах, місцях видалення відходів тваринного походження тощо).

 Знищення бродячих тварин – хвилююча та болюча тема, яка підвищує соціальну напругу серед громадян, але АЧС це велика біда як для нашого регіону, так в цілому для країни, і якщо вчасно та ефективно не вжити заходів по локалізації та ліквідації АЧС, дане захворювання завдасть значних економічних збитків, в тому числі через санкції до України по забороні експорту аграрної продукції. Тому, котре лихо менше, те й вибирають", - йдеться у повідомленні.

Читайте також:

АЧС у Херсоні - комунальний ринок без лабораторії, свиней господарі «переховують»

На Херсонщині виявлені нові спалахи АЧС: постраждали два потужні господарства

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину