Pik
Сьогодні, 12 Июля 2020
29.11.2017
948
0

У Херсоні активісти вимагають створити Кризовий центр

У Херсоні активісти вимагають створити Кризовий центр

«Жорстокості немає виправдань!», «Б’є, бо може! Тож зупиніть!», «Байдужість вбиває» - люди з такими плакатами пікетували сьогодні будівлю Херсонської міської ради.

Активісти пояснили: у такий спосіб обласний центр долучився до всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Крім цього, представники 30 громадських організацій та ініціативних груп об’єдналися, щоб домогтися відкриття у Херсоні Кризового центру для жертв насильства.

За даними учасників акції, за 10 місяців цього року до Херсонської поліції надійшло понад 3300 звернень від жертв домашнього насильства. Активісти впевнені: насправді постраждалих значно більше, адже нерідко жінки бояться скаржитися на те, що їх ображають у родині.

Крім того, в Україні жертви домашніх тиранів зазвичай не бачать сенсу шукати захисту в органах правопорядку.

Згідно з законодавством поліція не може утримувати кривдника – домашнього агресора у відділку більш, ніж три години, і він, не встигнувши навіть протверезіти за це час, повертається до своєї жертви… Тож Кризовий центр Херсону просто необхідний – стверджують пікетувальники.

 - Ми хочемо, щоб депутати нас почули, тому прийшли сьогодні перед сесією міської ради нагадати їм, що вони повинні вирішувати проблеми громади, а не свої власні. Кризовий центр – це місце тимчасового перебування жінки, яка потерпіла від насильства. І там вона має отримати, зокрема, психологічну допомогу. Але міські депутати навіть не хочуть виділити приміщення, яке вже готовий відремонтувати, обладнати, а ще - перший рік утримувати Фонд Народонаселення ООН, - розповіла координатор акції «16 днів проти насильства» у Херсоні Лариса Польська.

Із початком пленарного засідання сесії пікетувальники з плакатами перемістилися у велику залу міськради. Голова Фонду «Захист» Лариса Польська виступила й там, закликавши обранців включити у порядок денний питання створення Кризового центру.

Однак, на сесії міськради депутати вирішили не створювати цілий орган, який би запобігав насиллю в сім’ї, а внести у статут міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пункт у наступній редакції: здійснення заходів щодо профілактики насилля в сім’ї.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину