Pik
Сьогодні, 22 Травня 2018
29.11.2017
258
0

У Херсоні активісти вимагають створити Кризовий центр

У Херсоні активісти вимагають створити Кризовий центр

«Жорстокості немає виправдань!», «Б’є, бо може! Тож зупиніть!», «Байдужість вбиває» - люди з такими плакатами пікетували сьогодні будівлю Херсонської міської ради.

Активісти пояснили: у такий спосіб обласний центр долучився до всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

Крім цього, представники 30 громадських організацій та ініціативних груп об’єдналися, щоб домогтися відкриття у Херсоні Кризового центру для жертв насильства.

За даними учасників акції, за 10 місяців цього року до Херсонської поліції надійшло понад 3300 звернень від жертв домашнього насильства. Активісти впевнені: насправді постраждалих значно більше, адже нерідко жінки бояться скаржитися на те, що їх ображають у родині.

Крім того, в Україні жертви домашніх тиранів зазвичай не бачать сенсу шукати захисту в органах правопорядку.

Згідно з законодавством поліція не може утримувати кривдника – домашнього агресора у відділку більш, ніж три години, і він, не встигнувши навіть протверезіти за це час, повертається до своєї жертви… Тож Кризовий центр Херсону просто необхідний – стверджують пікетувальники.

 - Ми хочемо, щоб депутати нас почули, тому прийшли сьогодні перед сесією міської ради нагадати їм, що вони повинні вирішувати проблеми громади, а не свої власні. Кризовий центр – це місце тимчасового перебування жінки, яка потерпіла від насильства. І там вона має отримати, зокрема, психологічну допомогу. Але міські депутати навіть не хочуть виділити приміщення, яке вже готовий відремонтувати, обладнати, а ще - перший рік утримувати Фонд Народонаселення ООН, - розповіла координатор акції «16 днів проти насильства» у Херсоні Лариса Польська.

Із початком пленарного засідання сесії пікетувальники з плакатами перемістилися у велику залу міськради. Голова Фонду «Захист» Лариса Польська виступила й там, закликавши обранців включити у порядок денний питання створення Кризового центру.

Однак, на сесії міськради депутати вирішили не створювати цілий орган, який би запобігав насиллю в сім’ї, а внести у статут міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пункт у наступній редакції: здійснення заходів щодо профілактики насилля в сім’ї.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

09.05.2018
408
0
Відеорепортаж
Спогади про війну з перших вуст
08.05.2018
481
0
Відеорепортаж
Херсону є ким пишатися

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину