Pik
Сьогодні, 09 Квітня 2020
07.03.2018
832
0

Що думають про створення ОТГ у Генічеському районі

У Генічеську бурхливо обговорили об

У Генічеському районі знову активно заговорили про децентралізацію і об'єднання громад. Несподівано ініціатором якнайшвидшого впровадження адміністративної реформи виступила Генічеський міська рада. Про це пише «Новий візит», передає ПІК.

Нагадаємо, ПІК інформував, що, на думку голови ОДА Андрія Гордєєва, децентралізація в Генічеському районі, який межує з територією тимчасово окупованої АР Крим – це не лише питання реформи децентралізації, але й питання безпеки.

Мер Генічеська Олександр Тулупов не приховує своєї думки, що бачить швидкий розвиток міста в складі об'єднаної громади. Причому, це не обов'язково повинна бути єдина громада в нинішніх межах району.

«Ми за децентралізацію і хоч завтра готові брати участь у виборах», - підтвердив свою позицію «Новому Візиту» Олександр Тулупов.

Щоб перейти від слів до дій, керівництво міста запросило фахівців Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування і попросило їх прорахувати економічну складову можливих ОТГ в складі Генічеська.

У кінотеатрі «Україна» відбулися збори, де йшла серйозна дискусія про перспективи Об'єднаних громад в Генічеському районі.

Крім представників Центру розвитку місцевого самоврядування на зборах були присутні керівники міста та району, депутати міської та районної рад, голови селищних та сільських рад, фахівці відділів і управлінь райдержадміністрації та місцевих рад, активісти і громадськість міста.

Приїхав до Генічеська також директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Дмитро Бутрій.

Як зазначив Бутрій, ОДА не перешкоджає, а всіляко сприяє об'єднаним громадам. На сьогоднішній день в Херсонській області створено 26 ОТГ, які займають третину території області. Причому, більшість об'єднань успішні, а деякі збільшили свої бюджети в кілька разів.  У кінці свого виступу Дмитро Бутрій заінтригував, коли сказав, що варіант з двома громадами в Генічеському районі має право на життя.

Слова обласного чиновника підкріпилися даними фахівців Центру розвитку місцевого самоврядування. За їхніми розрахунками, обидві громади будуть самодостатніми. Так, ОТГ в складі Генічеська, Арабатської стрілки, Новоолексіївки, Чонгара, Азовського, Червоного, можуть мати плюс в 14 млн гривень, а громада решти території району - 7,5 млн гривень.

З такими розрахунками не погодилися в Генічеській райраді і райдержадміністрації.

Глава РДА Олександр Воробйов у черговий раз підкреслив, що його позиція про єдину громаду району залишилася незмінною. Крім того, в зборах, що відбувалися, керівник району запідозрив політичні ігри. На його думку, в Генічеську немає позитивних прикладів для інших, а в місті вистачає своїх проблем.

Як пише «Новий візит», представники райради пропонували не поспішати з децентралізацією, а все ретельно прорахувати і зважити, щоб остаточно не зруйнувати економіку і бюджетну сферу. Андрій Євстратов вважає, що на сьогоднішній день в країні навіть немає нормальної законодавчої бази для успішного і безболісного об'єднання громад, а на Херсонщині у новостворених громадах вистачає негативних прикладів.

На думку голови Рівненського сільської ради Олега Мельницького, децентралізація остаточно вб'є село. А депутат міськради Олександр Галько закликав спілкуватися з простими людьми, а не слухати чиновників, які думають про себе і добровільно не хочуть віддавати владу.

У такі палкі дискусії вилилося обговорення децентралізації в Генічеському районі, яке показало розбіжність в позиціях з питань об'єднання громад між міською та районною владою.

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

Зараз читають

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину