Pik
Сьогодні, 18 Січня 2019
Ексклюзив
21.11.2017
640
0

У День Гідності та Свободи Херсон побачив революційні фото

У День Гідності та Свободи Херсон побачив революційні фото

День Гідності та Свободи Херсон відзначив історичними світлинами. У Херсонському обласному художньому музеї ім. О. Шовкуненка відкрилася виставка «Відважні: наші герої». Це проект, який вже рік мандрує нашою країною та світом. Він відтворює образи борців за свободу України, зокрема через показ революційної атрибутики та вбрання різних поколінь українців ХХ–ХХІ століть.

В експозиції представлені світлини різних типажів борців за свободу доби Української революції, Холодного Яру, Української повстанської армії, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції Гідності.

-В українського народу слова «воля», «держава» і ще додам - «віра», ці три поняття, вони просто нероздільні. У цій залі ми бачимо з одного боку історичні кадри сторічної давнини, а з іншого – кадри Майдану. Але сьогодні ми розуміємо, що одне одного вітаємо саме з Днем Гідності та Свободи. Слава Україні!, - зазначила начальник управління культури Херсонської ОДА Світлана Думинська.

До Херсона виставку «Відважні: наші герої» побачили у Чикаго, а вже на початку грудня експозиція відбуде в Нідерланди.

У Херсоні виставковий проект презентували під час музейної «Поетичної світлиці» до четвертої річниці Революції Гідності. Захід став творчим вечором для відомих у регіоні поетів.

Свій вірш, присвячений Сергію Нігояну, який першим загинув на Майдані, увійшовши до Небесної сотні, прочитав Василь Загороднюк:

 І в український життєплин Вірмениїв хоробрий син,

Принісши молодість свою,

Сказав Майдану – я люблю,

Люблю життя, як ваш Тарас,

Проникливо читав «Кавказ»,

Читав у відсвітах багать,

Читав для юних «беркутят»,

Читав степам, читав для гір,

Читав щитам наперекір.

Хоч голос тихий, та у нім

Кавказу чувся дужий грім,

І це дражнило «беркутят»,

Які уміли вже літать.

І найхижіше з них летить,

Щоб очорнити білий світ.

Воно летить і він чекав,

І дзьобом – в серце, він – упав.

І спалахнуло серце враз,

На світ увесь звучить «Кавказ».

Також у залі виступили учасники херсонського Євромайдану. Відомий волонтер Галина Уманець згадала, як тоді у листопаді 2013-го, після побиття студентів на Майдані Незалежності у столиці, першою на протест у Херсоні вийшла Валентина Крицак. А ще – показала фото масової молитви на площі Свободи.

 -Ви, мабуть, пам’ятаєте, друзі, більше 5-ти тисяч людей біля будівлі обласної ради, ми стояли всі на колінах. І це фото облетіло увесь світ. Ми тоді стояли і молилися, щоб наші хлопці не гинули після тої Небесної сотні… А в Києві, на Майдані Незалежності, ми були саме той день. Коли розстрілювали наших, тяжко говорити і згадувати ті моменти, коли на руках виносили тіла і ті хлопці лежали у Будинку профспілок. Ті моменти дуже важкі були, - пригадує волонтер Галина Уманець.

Марина Савченко

Новини по темі

Коментарі

Нет ни одного комментария

Залишити коментар

Останні новини

Останні відеорепортажі

Останні фоторепортажі

ТОП Новин тижня

наверх

Підписатися на новини

Підписатися на новини

Запропонувати новину

Запропонувати новину